رسانه خبری پیامِ ایرانی

خانواده نازنین زاغری نگران ابتلای احتمالی او به کرونا هستند | ایران | DWکمپین آزادی نازنین زاغری می‌گوید مسئولان اوین با وجود حداقل یک مرگ در اثر کرونا، از آزمایش تشخیض ابتلا به ویروس در باره این زندانی سر باز زده‌اند.

روزنامه گاردین به نقل از کمپین آزادی نازنین زاغری، از سرماخوردگی غیرمعمول و دیرپای او خبر داده و نوشته که خانم زاغری پنج روز است به گلودرد شدیدی مبتلاست و حالش بهتر نمی‌شود. این زندانی روز شنبه ۲۹ فوریه در تماس تلفنی با خانواده‌اش گفته است «اول زکام داشتم و سرفه می‌کردم. حالا عرق سرد می‌کنم و به طور متناوب تب دارم. چند شب گذشته لرز می‌کردم و دو سه روز است حالت تهوع دارم اما بالا نمی‌آورم…»

کمپین آزادی نازنین زاغری می‌گوید او احساس خستگی مفرط می‌کند و تنفس برایش مشکل شده است.

نازنین زاغری – رتکلیف، از عدم همراهی مقامات زندان برای انجام تست کرونا نیز خبر داده است. خانواده او از نخست وزیر بریتانیا خواسته‌اند کمک کند تا از این “گروگان سیاسی” آزمایش ابتلا به ویروس بگیرند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نازنین زاغری – رتکلیف که در بریتانیا به عنوان مدیر پروژه برای بنیاد تامسون رویترز کار می‌کرد، آخرین ماه سومین سال محکومیت خود در زندان اوین را می‌گذراند. او  ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ و هنگام بازگشت از سفر تهران به لندن، در فرودگاه دستگیر شد. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی او را به اتهام مشارکت در “براندازی نرم” به پنج سال زندان محکوم کرده است.

خانم زاغری، خانواده‌اش، دولت بریتانیا و بنیاد تامسون رویترز که مؤسسه‌ای خیریه و مستقل از تامسون رویترز و خبرگزاری رویترز است، اتهامات مطرح شده علیه او را بی‌اساس خوانده و رد کرده‌اند.

وزیر خارجه ایران در حاشیه آخرین اجلاس عمومی سازمان ملل گفته بود که آمادگی داشت، برای آزادی خانم زاغری به ازای پرداخت ۴۰۰ میلیون پوند بدهی بریتانیا وساطت کند، اما به دلیل تغییر وزیر خارجه بریتانیا مسئله منتفی شد.

خانم زاغری پیش‌تر در یکی از نامه‌های سرگشاده از زندان، خود و دخترش را بازیچه دست سیاستمداران خواند و نوشت: «کشورم مرا در ازای مبلغ هنگفتی که مطالبات سیاسی خودش است به حراج گذاشت.»

بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی لندن به تهران، به خاطر پیش‌پرداخت خرید تانک‌های چیفتن در سال ۱۹۷۶ است که به خاطر انقلاب ایران و تغییر رژیم شاهنشاهی تحویل داده نشدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.