رسانه خبری پیامِ ایرانی

با گسترش بیشتر کووید-۱۹ ورود ایرانیان به آمریکا محدود شد


ماسک صورت در کالیفرنیا به سرعت فروش می رودحق نشر عکس
EPA

Image caption

ماسک صورت در کالیفرنیا به سرعت فروش می رود

دولت آمریکا اعلام کرده کسانی که در ۱۴ روز گذشته در ایران بوده اند نمی توانند به آمریکا سفر کنند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا این موضوع را در کنفرانسی خبری در کاخ سفید اعلام کرد. او در کنار دونالد ترامپ و سایر مقام های دولت مشغول ارائه آخرین گام های دولت برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

این پس از آن است که اولین مورد مرگ در آمریکا در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا گزارش شد که مربوط به زنی در ایالت واشنگتن است.

مقام ها پیشتر در ساحل غربی آمریکا سه مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا را گزارش کردند که معلوم نیست چگونه مبتلا شده اند، موضوعی که باعث نگرانی در مورد گسترش ویروس در داخل این کشور شده است.

یکی از این بیماران درگذشته و دو بیمار دیگر در اورگان و کالیفرنیا زندگی می کنند. هیچ کدام از آنها با کشورهایی که آمار ابتلا در آنها بالاست ارتباطی نداشته اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی در مجموع ۵۹ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا شده اند.

ایران روز شنبه به پیشنهاد آمریکا برای کمک به کنترل شیوع ویروس کرونا واکنشی سرد نشان داد.

این پس از آن بود که مایک پومپئو وزیر خارجه اعلام کرد کشورش آماده کمک به مردم ایران برای مبارزه با شیوع ویروس کروناست.

آقای پومپئو در بیانیه خود گفت که آمریکا “بر تعهد خود به کمک برای جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی تاکید دارد و در کنار مردم ایران ایستاده است”. ایالات متحده اعلام کرده این پیشنهاد از طریق سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران به دست مقام ها رسانده شده است.

وزارت امور خارجه ایران پیشنهاد ایالات متحده را “ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی‌روانی” خوانده و عباس موسوی سخنگوی این وزارتخانه، خبر داده ایران بخشی از نیازهای خود از جمله کیت‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا را از “کشورهای دوست” تامین کرده است.

مقام های جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی ده روز پیش اعلام کردند که ویروس کرونا وارد این کشور شده و از شهر قم به سایر نقاط کشور شیوع پیدا کرده است. وزارت بهداشت ایران می گوید تا ظهر دهم اسفند ۴۳ ایرانی جان خود را از دست داده‌اند.

شماری از کشورهای همسایه ایران، کانادا و گرجستان هم اعلام کرده اند مسافرانی از این کشور عامل ورود ویروس کرونا به آن کشورها بوده اند.

محدودیت های سفر برای ایرانیان

علاوه بر آمریکا استرالیا هم به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران محدودیت‌های سفر علیه این کشور وضع کرده است.

شب گذشته مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا گفتند یک زن ۶۳ ساله ساکن شهر گلد کست که اخیرا از ایران برگشته بود به ویروس کرونا مبتلا شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تاکنون ۲۳ نفر است.

طبق این محدودیت‌ها، از این پس اتباع خارجی که از ایران به مقصد استرالیا سفر می‌کنند، باید دو هفته از خروج آنها از ایران برای ورود به استرالیا گذشته باشد.

شهروندان استرالیایی و افراد مقیم در این کشور هم که از ایران سفر می‌کنند باید پس از ورود به استرالیا برای دو هفته در قرنطینه بمانند.

نیوزیلند نیز محدودیت‌هایی برای افرادی که از ایران سفر می‌کنند وضع کرده است. این کشور اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرده که مربوط به مسافری از ایران بوده است.

بیشتر بخوانید:منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.