رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ و دورخیز برای اعلام ″اقتصاد جنگی″ در ایالات متحده | جهان | DWدولت ایالات متحده قصد دارد با جدیت بیشتری با پیامدهای ویروس کرونا مقابله کند. دونالد ترامپ یک بسته حمایتی مصوب مجلس سنا را توشیح کرد که قصد دارد از پیامدهای ناگوار انسانی برای جامعه جلوگیری کند.

مصوبه تازه مقرر می‌دارد که کارگران و کارکنان در صورت ابتلا به اپیدمی کرونا همچنان حقوق خود را دریافت کنند. افزون بر این تست رایگان ویروس کرونا برای همگان تضمین شده است. در این بسته حمایتی، یاری به صنایع هواپیمایی و همچنین بنگاه‌های متوسط و کوچک گنجانده شده است.

طرح قانونی با اکثریت آرای نمایندگان دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به تصویب رسید.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

احیای یک قانون قدیمی

ترامپ با تکیه بر “وضعیت جنگی” اظهار داشت که در صورت لزوم با اختیارات بیشتری هدایت اقتصاد کشور را به دست خواهد گرفت.  

او به قانون “اقدام تولید دفاعی” نظر داشت که از زمان جنگ کره باقی مانده و از سال ۱۹۵۰ تاکنون بیش از ۵۰ بار مورد استفاده قرار گرفته است. قانون یادشده به رئیس جمهوری اختیار کامل می‌دهد تا از فعالیت شرکت‌ها و صنایعی حمایت کند که از نظر دفاعی مهمترین کالاها را برای کشور تولید می‌کنند؛ در شرایط کنونی کالاهایی مانند ماسک محافظ و دستگاه‌های تنفسی چنین کارکردی دارند. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

“ویروس چینی”

ترامپ در یک پیام توییتری اعلام کرد که تنها در بدترین شرایط به قانون “اقدام تولید دفاعی” مراجعه خواهد نمود. او در این متن توییتری بار دیگر ویروس کرونا را یک بیماری “چینی” خواند.

ترامپ پیش از این نیز اصطلاح “ویروس چینی” را به کار برده بود و با این که بسیاری از آن به خاطر وجه تحقیرآمیز و بیگانه‌ستیزانه‌اش انتقاد کرده بودند، بار دیگر آن را به کار برد.

ترامپ در پیام خود گفته: “ما در جنگ هستیم” و افزوده است: «من خود را تا حدی در وضعیت یک رئیس جمهور درگیر جنگ می‌بینم. وضعیت بسیار دشواری است».

تنها چند روز پیش امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، چنین کلماتی به زبان آورده بود. درحالیکه ترامپ در آغاز گسترش اپیدمی در آمریکا آن را بی‌اهمیت تلقی کرده بود.

جمعه گذشته (۱۳ مارس) دونالد ترامپ در آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرد. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.