رسانه خبری پیامِ ایرانی

جانی دِپ؛ قطع سر انگشت بازیگر آمریکایی موضوع اصلی پرونده افترا علیه روزنامه سان


حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

جانی دِپ و اَمبر هِرد در سال ۲۰۱۶

قطع شدن نوک انگشت میانی “جانی دِپ” به بحث اصلی در پرونده افترایی تبدیل شده که او علیه روزنامه “سان”‌، چاپ بریتانیا،‌ مطرح کرده است.

این بازیگر آمریکایی از شرکت ناشر روزنامه به دلیل انتشار مقاله ای در سال ۲۰۱۸ شکایت کرده است. در این مقاله جانی دِپ متهم به خشونت و بدرفتاری با همسر قبلی اش “اَمبِر هِرد”، شده بود.

در جلسه مقدماتی دادگاه که روز چهارشنبه ۱۸ مارس برگزار شد، ادعای روزنامه سان مطرح شد، مبنی بر اینکه جراحت مورد بحث در سال ۲۰۱۵ و زمانی که “جانی دپ الکل و مواد مخدر مصرف کرده بوده و با خانم هرد دعوایش شده”‌، به آقای دپ وارد شده است.

ولی او مدعی شد که انگشتش در اثر پرتاب یک لیوان شیشه ای به سمت او، توسط همسر سابقش شکسته است.

جانی دپ و خانم هِرد در سال ۲۰۱۱ یکدیگر را دیدند و در سال ۲۰۱۵ ازدواج کردند. آنها در سال ۲۰۱۷ بدون مراجعه به دادگاه طلاق گرفتند.

خانم هِرد که به نفع روزنامه سان شهادت می دهد، شوهر سابقش را متهم کرده هنگامی که برای تعطیلات به استرالیا رفته بودند،‌ او را محکم گرفته، هل داده و گلویش را فشرده است.

طبق گفته آدام وولانسکی، وکیل شرکت ناشر روزنامه، خانم هِرد مدعی شده که وقتی شوهر سابقش تلفن را به دیوار می کوبید و خُرد می کرد، “انگشت خود را به شدت مجروح کرده و باعث قطع شدن نوک آن شده است”.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

جانی دپ در یکی از جلسات مقدماتی دادگاه که در ماه فوریه برگزار شده بود حضور یافت

جانی دپ اما مدعی است که همسر سابقش یک لیوان شیشه ای به سمتش پرت کرده که خرد شده و باعث قطع انگشتش شده و بعد از آن “سیگاری را روی گونه سمت راست (جانی دپ) خاموش کرد.”

وکیل روزنامه می گوید که روایت های موجود از جزییات ماجرا “به شدت با یکدیگر متضادند”‌. بنا به ادعای او، آقای دپ با پیامک هایی که بعدا به پزشکش فرستاده، باعث تضعیف روایت خود از این حادثه شده است.

“پِنِه‌لوپِه کروز” و “وینونا رایدر”، دو بازیگر سینما، نیز اظهارات خود را در این مورد به صورت مکتوب ارائه داده اند. به گفته این دو،‌ نسبت دادن “خشونت” به جانی دپ آنها را متحیر و شوکه کرده است.

طبق گفته های آقای وولانسکی، خانم هِرد معتقد است که همسر سابقش “اسنادی را که فکر می کند در این پرونده به نفعش تمام می شود، به رسانه ها داده است.”

روز جمعه قرار است جلسه مقدماتی دیگری برگزار شود تا طی آن درباره آغاز جلسات اصلی دادگاه از دوشنبه بعد، که دو هفته طول خواهد کشید، تصمیم‌گیری شود.

جانی دپ و خانم هِرد هیچ یک در جلسه روز چهارشنبه دادگاه حاضر نشدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.