رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | سجاد شهیری، با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد


خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، شهروند اهل نقده روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد. آقای شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات نقده بازداشت و در تاریخ ۱۲ اسفندماه، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۸، سجاد شهیری، شهروند اهل نقده و فعال ترک (آذربایجانی) با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

آقای شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

در حکم بازداشت آقای شهیری که توسط شعبه ۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست سید علی موسوی اقدم، صادر و نیابتا به دادسرای عمومی و انقلاب نقده ابلاغ شده، سجاد شهیری به اتهام “عضویت در گروهک تجزیه طلب گاماج (طیف مستقل آذربایجان جنوبی)” بازداشت و تفهیم اتهام شده است.

یک منبع نزدیک به آقای شهیری پیشتر در خصوص بازداشت وی به هرانا گفته بود: “سجاد شهیری ظهر امروز در نزدیکی محل سکونت توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده خودروی این شهروند را متوقف و پس از پیاده کردن فرد همراه او از خودرو، آقای شهیری را بازداشت و خودرو ایشان را نیز توقیف کردند”.

سجاد شهیری نهایتا روز دوشنبه ۱۲ اسفندماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل شده بود.

آقای شهیری که در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی خود از تاریخ ۷ اسفندماه دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از انتقال به زندان به اعتصاب خود پایان داد.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. آقای شهیری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.