رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تجمع کارگران بازنشسته شرکت فرنخ و مه ‌نخ قزوین


خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه، جمعی از کارگران بازنشسته شرکت فرنخ و مه ‌نخ در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری قزوین دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بازنشسته شرکت فرنخ و مه ‌نخ در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

یکی از کارگران بازنشسته این شرکت در این خصوص گفت: “مدت یک سال است بازنشسته شده اما متاسفانه هنوز موفق به اخذ مطالبات‌مان از این شرکت نشده‌ایم که مبلغ آن نیز به ۹۵ میلیون تومان می‌رسد و مشخص هم نیست این مطالبات چه زمانی پرداخت شود”.

وی افزود: “بابت سال‌های گذشته هیچ حقوقی دریافت نکرده‌ایم و فقط امسال حقوق پرداخت شده که آن هم تقریبا ۴۰ درصد از کل مبلغ حقوق ماهیانه است. از ترس اخراج شدن حرفی نمی‌زنیم”.

این کارگر شرکت فرنخ و مه نخ اضافه کرد: “کارگران قراردادی داخل شرکت هم از ده میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان طلب دارند اما هنوز  مشغول به کار هستند با اینکه هیچ‌کس، هیچ مبلغی بابت حقوق دریافت نکرده است. مطالبات این کارگران شامل سنوات، دستمزد و عیدی سال‌های گذشته است”.

پیش از این معاون سیاسی استاندار مدعی پرداخت تمامی بدهی شرکت فرنخ و مه نخ شده بود؛ اما بنا بر گفته یکی دیگر از کارگران این شرکت که در تجمع حضور داشت، “۳۰ نفر از  آخرین استخدامی‌های شرکت فرنخ و مه نخ  هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و مراجعه به دستگاه‌هایی چون دادگستری، اداره کار و تعاون و شرکت فرنخ و مه نخ فایده‌ای ندارد زیرا تاکنون هیچکدام از مسئولان پاسخگوی مطالبات کارگران این شرکت نبوده است”.

یکی دیگر از کارگران نیز در ادامه گفت: “کارگران شرکت فرنخ و مه‌نخ هزینه سختی‌های کار زیان آور که ۴ درصد به مبلغ ۱۵ میلیون تومان بوده را با هزینه شخصی پرداخت کرده‌اند و حقوق معوقه آن به ۵۰ میلیون تومان می‌رسد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.