رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمایت از افغانستان مشروط به حفظ ارزش‌های جمهوریت خواهد بود

[ad_1]

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

جوزپ بوریل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوام حمایت این اتحادیه از افغانستان را مشروط به حفظ ارزش‌های جمهوریت در این کشور اعلام کرد.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، جوزپ بوریل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک تماس تلفنی با محمد اشرف غنی گفته است که اتحادیه اروپا دوام کمک‌هایش به افغانستان را مشروط به حفظ ارزش‌های جمهوریت کرده است.

ارگ به نقل از جوزپ بوریل نوشته است: «ما این پیام خود را به جانب طالبان هم بیان داشته‌ایم که هر نوع حمایت آیندۀ اتحادیه اروپا از افغانستان منوط به حفظ ارزش‌های جمهوریت در این کشور می‌باشد.»

شایان ذکر است که پس از سال‌های طولانی جنگ در افغانستان، برای اولین بار مذاکرات صلح میان دولت کابل و طالبان شنبه ۱۲ سپتامبر در دوحه قطر آغاز برگزار شد.

رهایی پنج هزار زندانی گروه طالبان یکی از شروط مهم این گروه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بود که روند مبادله زندانیان میان دولت افغانستان و طالبان پایان یافت و این مذاکرات نیز آغاز شد.

در کنار این مذاکرات، حکومت افغانستان همواره بر حفظ جمهوریت، حفظ حقوق زنان و توقف جنگ تاکید کرده است.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ ناصر حسینی به نام راه مرا اشاره شوjohn carpenter halloweenTo Aromibrunei travel test corona aalborg bernese mountain dog chelsea and manchester united who is the best