رسانه خبری پیامِ ایرانی

امامعلی رحمان و چهار نفر دیگر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تاجیکستان شدند

[ad_1]

امامعلی رحمان، رئیس‌جمهوری تاجیکستان که از حدود سه دهه پیش بر این کشور حکومت می‌کند و چهار مرد دیگر نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را که قرار است روز ۱۱ اکتبر برگزار شود اعلام کردند.

کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان روز دوشنبه ۲۴ شهریور گفت علاوه بر امامعلی رحمان، رییس جمهور فعلی و رهبر حزب دمکراتیک خلق، رستم لطیف‌زاده از حزب کشاورزی، عبدالحلیم غفورف از حزب سوسیالیست، میراج عبدالله‌اف از حزب کمونیست و رستم رحمت‌زاده از حزب اصلاحات اقتصادی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند.

نوروز صمدزاده، رییس کمیسیون مرکزی انتخابات به رادیو اروپای آزاد رادیو آزادی گفت، تصمیم‌گیری در مورد ثبت‌نام احتمالی ششمین نامزد که سید جعفر عثمان‌زاده رهبر حزب دمکراتیک است اواخر وقت دوشنبه اتخاذ خواهد شد.

مهلت تحویل مدارک لازم برای ثبت‌نام نامزدها روز جمعه ۲۱ شهریور پایان یافت.

بسیاری در تاجیکستان پیش‌بینی می‌کنند امامعلی رحمان که علاوه بر حزب خود از سوی فدراسیون اتحادیه‌های کارگری مستقل و اتحادیه جوانان تاجیکستان نیز نامزد شده به عنوان پیروز این انتخابات معرفی شود و می‌گویند سایر نامزدها فقط برای دادن مشروعیت ظاهری به رقابت انتخاباتی نامزد شده‌اند.

کارزار انتخاباتی پس از دریافت مجوز رسمی نامزدها برای شرکت در انتخابات از روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور آغاز خواهد شد.

حزب سوسیال دمکرات تاجیکستان، تنها حزب فعال مخالف حکومت، این انتخابات را تحریم کرده است.

گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال کناره‌گیری امامعلی رحمان از رقابت انتخاباتی به نفع پسرش رستم امامعلی، شهردار دوشنبه مطرح شده است.

در انتخابات قبلی ریاست جمهوری تاجیکستان که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد آقای رحمان با کسب حدود ۸۴ درصد آرا به پیروزی رسید. ناظران انتخاباتی غربی هیچ یک از پنج انتخاباتی را که امامعلی رحمان در آنها به پیروزی رسیده است، آزاد و عادلانه نمی‌دانند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

vaksin pfizer indonesia اینستاگرام mod austria usa دانلود آهنگ مرتضی سرمدی به نام دلتنگNimeye Man Naboodijamaica weather montego bay 3 4 pants mens dr congo vs benin prediction gray 12x24 tile دانلود آهنگ مصیب کرمی به نام خودخواهYe Khahesh Na Naropinkberry Az Koja MidonestamOmid Raad