رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ ایران را از “فکر انتقام سلیمانی” برحذر داشت

[ad_1]

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ در توییتر به ایران هشدار داده که هر اقدامی علیه منافع این کشور را با واکنشی “۱۰۰۰ برابر شدیدتر” پاسخ خواهد داد. او گفته بنابر گزارش رسانه‌ها، تهران ممکن است به دنبال برنامه‌ریزی برای ضربه وارد کردن به شهروندان یا منافع آمریکا باشد.

به نظر می‌رسد توییت دوشنبه شب، ۱۴ سپتامبر، رئیس جمهوری آمریکا واکنشی به گزارش نشریه پولتیکو باشد که طی گزارشی اختصاصی مدعی شده بود ایران به دنبال هدف قرار دادن سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی بوده است.

گزارشی که دولت آفریقای جنوبی هم روز دوشنبه به ان واکنش نشان داد و این گزارش‌ها را بررسی خواهد کرد.

تا پیش از توییت آقای ترامپ، دولت آمریکا به این گزارش واکنشی نشان نداده بود.

نشریه پولیتیکو به نقل از یک مقام آمریکایی در گزارشی گفته بود که ایران در فکر ترور لانا مارکس سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی است. براساس این گزارش حکومت ایران به دنبال راهی برای تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران است که اوایل زمستان پارسال در بغداد هدف حمله هوایی آمریکا قرار گرفت.

آقای ترامپ در دو توییت پشت هم نوشته: “بر اساس گزارش‌های رسانه‌ها، ایران ممکن است در حال طرح ریزی برای یک قتل هدفمند و یا ضربه زدن به آمریکا باشد تا انتقام کشتن {قاسم} سلبمانی فرمانده تروریست را بگیرد، کسی که در حال تدارک حملات آتی بود تا نیروهای آمریکایی را به قتل برساند و مرگ و رنجی که طی سالها به بار آورده بود. هر گونه حمله، به هر نوعی علیه ایالات متحده با حمله ای ۱۰۰۰ برابر قوی تر علیه ایران مواجه خواهد شد.”

رد شدن از پست Twitter, 1

پایان پست Twitter, 1

واکنش آفریقای جنوبی به گزارش‌ها از ‘برنامه‌ریزی’ ایران برای ‘سوء‌قصد’ به جان سفیر آمریکا

سازمان اطلاعاتی آفریقای جنوبی به گزارش‌ها از وجود برنامه‌ای برای سوء قصد به جان انا مارکس سفیر آمریکا در این کشور واکنش نشان داده است.

این سازمان در بیانیه‌ای گفته از انتشار این گزارش‌ها در فضای عمومی آگاه است و به مردم این کشور و کشورهای دخیل اطمینان داده که در حال رسیدگی به این مسئله است. در این بیانیه اطلاعات بیشتری در این باره نیامده اما تاکید شده : “باید توجه داشت که ماهیت اتهام و تهدید مطرح شده به ما اجازه نمی‌دهد درباره تحقیقات جزئیات بیشتری بدهیم”.

سخنگوی وزارت خارجه ایران: پیگیری حقوقی ترور سلیمانی ادامه دارد

در همین حال، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران از ادامه پیگیری حقوقی پرونده قاسم سلیمانی خبر داده است.

او گفته: “جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده است پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد.

او همچنین گفته است: “این اقدام تروریستی را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند.”

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سوم ژانویه در حالی که به همراه چند نفر دیگر از جمله دو فرمانده ارشد گروه حشد شعبی عراق، در حال ترک فردوگاه بغداد بود، هدف حمله موشکی پهپادهای ارتش آمریکا قرار گرفت و در دم کشته شد.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

cote d'ivoire basketball sofabord lejre 60x120 indonesia deforestation دانلود آهنگ سینا برهان به نام خلع سلاحdresses for grandmother of the bride دانلود آهنگ طاها طنان به نام در به درcircle k gladsaxe brown zune دانلود آهنگ سهراب پاکزاد به نام مو مشکیدانلود آهنگ علی فاطمی به نام جادوu.s. kid shoe size chart 2006natur 442 153nDokhtar Moo Ferferirobertsport liberia