رسانه خبری پیامِ ایرانی

ژاپن شعله المپیک را تحویل گرفت؛ تنها بدون تماشاگر و کرونازدهمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ژاپن روز پنج‌شنبه ۱۹ مارس ۲۰۲۰ شعله المپیک را از یونان تحویل گرفت، اما بدون حضور تماشاگران.

این در حالی است که معمولا چنین مراسمی با حضور پرتعداد تماشاگران و گردشگران برگزار می‌شود، اما امسال اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا اجازه حضور هیچ تماشاگری را در این مراسم داده نشد.

ناوکو ایموتو، شناگر ژاپنی ساکن یونان در ورزشگاه خالی از تماشاگر پاناتینایکوس آتش از یونان تحویل گرفت و روز جمعه ۲۰ مارس با آن وارد کشورش ژاپن خواهد شد. براساس برنامه‌ریزی‌ها این طی ۱۲۱ روز شعله از ۴۷ استان ژاپن عبور کند. شعله المپیک مسیر خود را از فوکوشیما در ۲۵۰ کیلومتری شمال شرقی توکیو مسیر خود را آغاز خواهد کرد. این شهر در سال ۲۰۱۱ به دلیل سونامی دچار حادثه اتمی شد.

شعله المپیک در ۲۴ ژوئیه به مراسم افتتاحیه المپیک که در ورزشگاه ملی جدید توکیو برگزار می‌شود، خواهد رسید.

اسپیروس کابرالوس، رئیس کمیته المپیک یونان به روزنامه «آس» اسپانیا گفت: «انتشار ویروس #کووید۱۹ ما را ناچار به اتخاذ تصمیمات سخت و تغییر برنامه‌های از پیش تعیین شده کرد. متاسفم که شما نخواهید توانست به یونان سفر کرده تا در [مراسم] امروز همراه باشید.»

انتشار کرونا مراسم رساندن شعله به معبد کهن المپ را نیز تحت تاثیر قرار داد و در این مراسم که هفته گذشته برگزار شد، هیچ تماشاگری اجازه حضور نیافت.

علیرغم نگرانی‌های جهانی درباره انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن، کمیته المپیک ژاپن گفته که همه برنامه‌هایش برای برگزاری المپیک را براساس جدول زمان‌بندی شده پیش می‌برد. براساس جدول زمانی فعلی المپیک ژاپن از ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۰ تا ۹ آگوست ۲۰۲۰ در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.