رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا پنج شرکت اماراتی را برای خرید نفت ایران تحریم کرد


وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های تازه را اعلام کرده استحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

این تحریم ها را وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه تحریم هایی را بر پنج شرکت مستقر در امارات متحده عربی که می گوید نفت ایران را برخلاف تحریم های آمریکا حمل کرده اند اعمال کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا گفت که این پنج شرکت سال پیش صدها هزار تن نفت از شرکت ملی نفت ایران خریداری اما اعلام کردند آن را از عراق خریده اند یا در غیر این صورت سرمنشا آن را پنهان کردند.

این تحریم ها از معدود مواردی است که آمریکا شرکت های اهل امارات را تحریم می کند. امارات متحده عربی از متحدان نزدیک آمریکا و از کانون های مهم تجارت با جمعیت بزرگی از ایرانیان مهاجر است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: “رژیم ایران از طریق فروش نفت و پتروشیمی، به جای رسیدگی به سلامتی و رفاه مردم ایران، آن را برای تروریست های تحت امرش مانند نیروی قدس سپاه پاسداران هزینه می کند.”

این تحریم ها هرگونه دارایی این پنج شرکت در آمریکا را مسدود و کلیه معاملات با آنها را ممنوع می کند.

این شرکت ها پتروگراند اف زی ای، آلفابت اینترنشنال دی ام سی سی ، سویسول ترید دی ام سی سی، آلما التروا جنرال تریدینگ ال ال سی و الوانئو ال ال سی هستند.

دولت دونالد ترامپ که در ماه مه ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته ای (برجام) خارج شد همچنان بر ادامه خط مشی فشار حداکثری بر تهران تاکید دارد و هدف آن را تغییر سیاست های ایران از جمله در منطقه می خواند.

واشنگتن روز سه شنبه این هفته هم چند شرکت عمدتا غیر ایرانی را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها خود اضافه کرد.

در این لیست نام شرکت‌هایی چینی، هنگ کنگی و آفریقای جنوبی به چشم می‌خورد. شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح هم از جمله نهادهای تحریم شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.