رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزیر خارجه آمریکا فرا رسیدن نوروز را تبریک گفتمایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ اسفند در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفته است.

وزیر امور خارجه آمریکا در این پیام گفته است: «من هم همانند پرزیدنت ترامپ نوروزی شاد همراه با سلامتی و رفاه را برای همه کسانی که این سنت را در سراسر جهان جشن می گیرند، آرزو می کنم. آمدن بهار نعمت‌های فراوان ما را به یادمان می آورد.»

مایک پومپئو اضافه کرده است: «نوروز زمانیست برای گردهم آمدن و اینکه این نعمت ها را در کنار خانواده از طریق دید و بازدید و هم سفره شدن یادآوری کنیم. متاسفانه از آنجا که ویروس کرونا بسیاری از کشورها از جمله کشورهایی که نوروز را جشن می گیرند تحت تاثیر قرار داده است امسال باید در دید و بازدیدهای خود احتیاط بیشتری کرد.»

وی در ادامه گفته است:«ما از خبر تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس بخصوص در ایران غمگین هستیم. ما از خبر هر بهبودی خوشحال می شویم و امیدهای خود را با مردم ایران و سراسر جهان به اشتراک می‌گذاریم که آنها می توانند از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.»

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین تاکید کرده است که برای حمایت از بهبود این شرایط به خصوص و دشوار، ایالات متحده همچنان «بر سر پیشنهاد خود برای ارسال کمک های بشردوستانه و پزشکی به مردم ایران هستیم.»

وزارت خارجه آمریکا پیشتر در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که حاضر به کمک به مردم ایران برای رهایی از ویروس مرگبار کرونا است.

وزارت خارجه آمریکا گفته بود که این پیشنهاد کمک را رسما از طریق سفارت سوئیس به جمهوری اسلامی ابلاغ کرده است.

در غیاب دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، سفارت سوئیس در تهران نقش حافظ منابع ایالات متحده را بازی می‌کند.

اما وزارت خارجه ایران به این پیشنهاد کمک واکنش نشان داد و آن را «ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی‌روانی» نامید.

وزارت خارجه ایران گفته بود: «ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشارهای گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی – روانی است.»

آمریکا می‌گوید، کمک‌هایی که با «هدف رفع رنج و عذاب مردم اهدا می‌شود از جمله اهدای دارو از تحریم‌های آمریکا معاف است».منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.