رسانه خبری پیامِ ایرانی

تیم ‘سنگر’ قهرمان لیگ برتر فوتبال زنان کابل شد

[ad_1]

AFghanistan football federation/facebook

لیگ برتر فوتبال زنان کابل با قهرمانی تیم سنگر پایان یافت. در این رقابت‌ها تیم عدالت نایب قهرمان شد و دو تیم استقلال و ستاره‌های بنین به ترتیب در مقام‌های سوم و چهار ایستادند.

بازی نهایی که امروز میان بازیکنان سنگر و عدالت برگزار شد، با نتیجه دو بر یک به نفع سنگر پایان یافت. قبل از این استقلال نیز از ستاره‌های بنین با سه گل پیش افتاده بود.

لیگ برتر فوتبال زنان کابل ۱۳ سنبله/ شهریور با مشارکت ۹ باشگاه کابل با مجوز وزارت صحت/بهداشت افغانستان فعالیت خود را آغاز کرد.

فدراسیون فوتبال افغانستان که به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات خود را متوقف کرده بود با آغاز لیگ برتر فوتبال زنان کابل فعالیت خود را از سر گرفت.

توضیح تصویر،

تیم سنگر قهرمان این دور لیگ شد

تیم‌های شرکت کننده در این لیگ در دو گروه چهار تیمی و پنج تیمی تقسیم شده بودند که تیم‌های سنگر، شریفی سپورت، استقلال و کابل کلب در گروه “الف” و ستاره‌های بنین، جوانان کابل، عدالت، آشیانه و اطلس نیز در گروه “ب” قرار گرفته بودند.

نخستین بازی لیگ برتر زنان کابل میان تیم‌های عدالت و جوانان آغاز شد که در نهایت با نتیجه ۱۱-۰ به نفع تیم عدالت به پایان رسید.

در این بازیها تیم سنگر از گروه الف و عدالت از گروه ب به مرحله نهایی راه یافتند و دو تیم استقلال و ستاره‌های بنین نیز برای جایگاه سوم و چهارم با هم رقابت کردند.

لیگ برتر فوتبال زنان کابل در سال ۱۳۹۲ برای اولین بار برگزار و بعد از آن به طور مرتب برگزار شده است.

فوتبال زنان افغانستان

فوتبال زنان افغانستان بعد از مطرح شدن اتهام آزار جنسی دختران فوتبالیست به کرام الدین کرام، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال این کشور با چالش‌های زیادی روبرو شد.

در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی پرونده آزار جنسی دختران فوتبالیست در افغانستان که نخستین بار در روزنامه گاردین، چاپ بریتانیا، مطرح شد، بازتاب گسترده داخلی و بین‌المللی داشت.

شکایت‌های مطرح شده، آقای کرام را به آزار و اذیت جنسی “مکرر” بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان میان سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ متهم می‌کرد.

فیفا گفته که این ادعاها دست کم از سوی ۵ بازیکن تیم ملی فوتبال زنان افغان مطرح شده بود.

پس از آن دادستانی کل افغانستان تحقیقاتی را در این مورد آغاز کرد و آقای کرام و برخی از کارمندان فدراسیون فوتبال را ممنوع‌الخروج دانست. دادستانی سپس اعلام کرد که حکم بازداشت آقای کرام را صادر کرده است.

چندی پیش نیز فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در ماه ژوئن/جون سال گذشته میلادی آقای کرام را در پیوند با پرونده آزار جنسی زنان مقصر شناخت و او را به محرومیت دایمی از فعالیت در حوزه فوتبال و حدود یک میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

چندی قبل‌تر از آن نیز دادگاه حکمیت ورزش، محرومیت مادام العمر او را از حضور در تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال تائید کرد.

چندی پیش نیز دولت اقدام به بازداشت او کرد ولی این اقدام ناموفق بود. آقای کرام بعد از آن با حضور در جمعی از مردم گفت که او ثابت می‌کند که در این قضیه بی‌گناه است. او اتهام های مطرح شده را “ترور شخصیت و سیاسی” خواند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.