فیفا دو پنجره پرسپولیس را بست؛ یک ماه تا کسر امتیاز و سقوط

به اشتراک گذاشتن۶ دقیقه

وب‌‌سایت «خبرآنلاین» از بسته شدن قطعی دو پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس به دستور فیفا خبر داد.

پنجره‌های نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس، به دلیل شکایت «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی سابق پرسپولیس به فدراسیون جهانی فوتبال بسته شده است.

در بخشی از گزارش خبرآنلاین آمده که فیفا تاکید کرده است این باشگاه ایرانی، فقط یک ماه فرصت دارد برای فرار از جرایم بعدی و باز کردن پنجره خود، مطالبات برانکو ایوانکوویچ را پرداخت کند.

خرداد سال ۹۸ برانکو ایوانکوویچ، به دلیل آن‌چه پرداخت نشدن مطالبات یک سال اخیر خود می‌دانست، از این باشگاه به فیفا شکایت کرد. پیش از آن سرمربی کروات پرسپولیس، قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کرده بود.

طی ۱۵ سال اخیر، مربیانی مانند «وینگو بگوویچ»، «آری‌هان»، «نلو وینگادا» و «مانوئل ژوزه» از باشگاه پرسپولیس به فدراسیون جهانی فوتبال شکایت برده بودند. در این بین، آری‌هان سرمربی هلندی پرسپولیس موفق شده بود بجز دریافت کامل مطالباش، حکم کسر ۶ امتیاز این تیم را هم از فیفا بگیرد.

پرسپولیس سال ۹۶ نیز به دلیل شکایت باشگاه «ریزه‌اسپور» ترکیه از «مهدی طارمی» و این باشگاه، از فعالیت در دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده بود.

پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس در شرایطی بسته شده است که تیر سال جاری «مهدی خواجه‌وند» معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس از قطعی شدن توافق با برانکو ایوانکوویچ خبر داد.

همچنین روز شنبه «علی رغبتی» عضو هیات مدیره و معاون باشگاه پرسپولیس، هرگونه احتمال محرومیت پرسپولیس از سوی فیفا را رد کرده بود. او ادعا کرد نماینده باشگاه پرسپولیس موفق شده است در عمان با سرمربی کروات سابق این تیم دیدار کند و از او فرصت جدید بگیرد.

همان روز «دارو بوشیچ»، وکیل برانکو ایوانکوویچ هرگونه توافق با نماینده پرسپولیس را تکذیب کرد. او رفتار مدیران باشگاه پرسپولیس را «شرم‌آور» خواند.

با به پایان رسیدن مهلت پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ، پرسپولیس یک ماه فرصت خواهد داشت تا  بدهی ۷۸۴ هزار یورویی سرمربی کروات خود را پرداخت کند. در غیر این صورت جرایمی مانند کسر امتیاز و سقوط به لیگ دسته اول در انتظار پرسپولیس خواهد بود.

برانکو ایوانکوویچ از فروردین سال ۹۴ وارد ایران شد و تا تابستان سال ۹۸ به سه قهرمانی لیگ، یک قهرمانی جام حذفی، دو قهرمانی سوپرجام، یک نایب قهرمانی لیگ برتر و یک نایب قهرمانی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا دست یافت.

«مهدی رسول‌پناه» سرپرست کنونی باشگاه پرسپولیس که حاضر به پرداخت بدهی‌ این باشگاه به برانکو ایوانکوویچ نشد، دندانپزشک خصوصی «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *