رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشف ۳۸ پناهجو در یک کامیون یخچال‌دار در اتریش | جهان | DW

[ad_1]

پلیس اتریش یک مرد ۵۱ ساله اهل ترکیه را عصر چهارشنبه یک هفته پیش (۹ سپتامبر) در شهر “بروک اندرلایتا” به ظن قاچاق انسان بازداشت کرد. اتهام او حمل ۳۸ پناهجو در کامیونی یخچال‌دار است. قاچاقچی از هرکدام از آنها مبلغی بین شش تا هشت هزار یورو دریافت کرده است. آنها به پلیس گفته‌اند که به شدت دچار ترس ازمرگ بر اثر خفگی شده بودند.

به پلیس این منطقه اطلاع داده شده بود که در جاده ورودی شهر بروک اندرلایتا عده زیادی از یک کامیون خارج شده و در اطراف آنجا متواری شده‌اند. به دنبال این خبر پلیس با هلیکوپتر وارد عمل می‌شود و ۳۸ نفر را در این منطقه پیدا می‌کند. این افراد از سوریه، عراق و ترکیه هستند. پلیس این افراد را به شکل موقت بازداشت کرد. برخی از آنان در وضعیت جسمی بدی بودند و پلیس از نیروهای امدادرسانی برای رسیدگی به آنها کمک گرفت.

هیچ راهی برای ورود هوا نبود

پلیس متوجه شده است که در بخشی از کامیون که این افراد بودند، هیچ راهی برای ورود هوا وجود نداشته است. مدارک مربوط به بار کامیون تقلبی بودند و کیلومترشمار خودرو دستکاری شده بود. پناهجویان گفته‌اند که از مسیرهای مختلف سعی کرده‌اند خود را از ترکیه به رومانی برسانند.

در رومانی آنها را همراه با جمع دیگری برای مدت زیادی در یک خانه مخروبه اسکان داده‌اند. در مجموع ۱۵۰نفر بوده‌اند. سپس مسیر خود را از منطقه‌ای جنگلی در مرز رومانی ادامه داده‌اند. 

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش گفته است که جلوی قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی باید با جدیت گرفته شود و در این زمینه باید همه کشورهای غرب بالکان با یکدیگر همکاری کنند. به گفته مقام‌های پلیس اتریش مهاجرت غیرقانونی رو به افزایش است. تمرکز تحقیقات پلیس روی یافتن باندهای قاچاق انسان است. آنها گفته‌اند که احتمال می‌دهند شمار قاچاقچیان و قربانیان بیشتر شود.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mahidasht DistrictMoral realismدانلود آهنگ بردفرد به نام دلسنگnuclear family Heaðobardshillerød cafe دانلود آهنگ حمیدرضا علیزاده به نام دیونت میشم