رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ اجلاس حضوری گروه G7 را ملغی کرده و به ویدیو کنفرانس تغییر دادمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

کاخ سفید پنج‌شنبه ۱۹ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد در پی شیوع و همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اجلاس حضوری رهبران ۷ کشور صنعتی جهان موسوم به گروه جی ۷ که قرار است در ماه ژوئن آینده در کمپ دیوید برگزار شود را ملغی کرده و آن را به انجام ویدیو کنفرانس تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جود دیر سخنگوی ریاست جمهوری آمریکا گفت: «اجلاس رهبران گروه ۷ که قرار است توسط ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئن آینده در کمپ دیوید برگزار شود از طریق ویدیو کنفرانس انجام خواهد شد».

رهبران ۷ کشور صنعتی جهان دوشنبه و برای اولین بار طی نشستی که با استفاده از این فناوری برگزار شده گفتند که مصمم هستند تا همه ابزارهای سیاسی اقتصادی پیش‌روی را بسیج کرده تا از «کارگران، شرکت‌ها و بخش‌های بیشتر آسیب دیده» حمایت کنند.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که نشست‌های دیگری نیز در ماه آوریل و ماه مه آینده و به منظور ادامه «هماهنگی‌های عمیق» میان کشورهای عضو گروه ۷ از طریق ویدیو کنفرانس برگزار خواهد شد.

بنا به اعلام کاخ سفید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون همتای فرانسوی‌ او در گفت‌وگویی تلفنی تصمیماتی را درباره فعالیت‌های «عمیق» دوجانبه برای مقابله با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا اتخاذ کردند.

رئیس جمهوری آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد که هیأت غذا و داروی این کشور سریعا با به کارگیری دارویی برای درمان ویروس جدید کرونا موافقت کرده که پیش از این برای درمان بیماری مالاریا اختصاص داده شده بود.

ترامپ همچنین توضیح داد که این دارو با نسخه پزشک و برای گروه‌های زیادی تجویز خواهد شد.

از سویی و در تحولی سریع موسسه جونز هوپکینز آمریکا اعلام کرد که بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون ۱۵۴ تن از مردم این کشور جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که ترامپ پیش‌بینی کرد این داروی مورد اشاره تا پایان سال جاری در اختیار همگان قرار خواهد گرفت و در ادامه افزود که موفقیت آمیز بودن هر دستاورد سریع علمی طبی معمولا به سال‌های طولانی وقت نیاز دارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.