رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ معاون وزیر بهداشت: همه کشور در وضعیت قرمز است

[ad_1]

حریرچی

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران گفته است که “دیگر رنگ‌بندی” مناطق کشور برای تعیین میزان ابتلا به کرونا “معنایی ندارد” و “نارنجی و زرد نداریم، کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد”.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای حریرچی در یک گفتگوی تلویزیونی گفته است که آمار کشته‌های ویروس کرونا در ایران “به ۴۵ هزار نفر هم خواهد رسید.”

به گفته وی “درصورت استفاده ۹۵ درصدی از ماسک و کاهش ۵۰ درصدی ترددها میزان مرگ کاهش خواهد یافت.”

عباسعلی درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم گفته است که در حال حاضر “۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار” داشته و “تعداد مبتلایان و فوتی‌ها طی روزهای اخیر افزایش یافته است”.

آقای درستی همچنین گفته است که “قطعا طی روزهای آتی در مدارس موارد مثبت کرونا مشاهده خواهد شد”.

به گفته وی “با وجود رعایت هفتاد درصدی پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، اتفاقات هفته‌های گذشته از جمله افزایش مسافرت‌ها به استان، عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی مردم در روزهای گذشته و حوادث مرتبط با قهرمانی تراکتور دلیل افزایش آمار ابتلا به کرونا” در استان آذربایجان غربی بوده است.

در همین حال وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد که ۱۴۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بنابر آمار دولتی در شبانه‌روز گذشته همچنین ۳ هزار و ۴۹ مبتلای جدید شناسایی و آمار کل مبتلایان در ایران را به ۴۱۶ هزار و ۱۹۸ نفر رسانده است.

توضیح تصویر،

کارشناسان یکی از دلایل شیوع بیش از پیش کرونا در ایران را عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌دانند

تعداد کل جان‌باختگان کرونا در ایران تا امروز نیز ۲۳ هزار و ۹۵۲ نفر اعلام شده و ۲۸ استان در وضعیت قرمز یا زرد قرار دارند.

کارشناسان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین نبود قوانین و مقررات سختگیرانه را یکی از عوامل گسترش کرونا می‌دانند.

دولت ایران بدون توجه به نظرات متخصصان در ماه محرم عزاداری‌ها و مراسم‌های سنتی را مجاز اعلام کرد و همزمان افزایش سفرهای بین استانی در روزهای تعطیل این ماه باعث متوقف نشدن روند شیوع در ایران شد و بازگشایی حضوری مدارس نیز آن را تشدید نمود.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Frigeriduskiropraktor skanderborg 49 belgium street waiuku dark vertical lines on nails apotek skanderborg Chesronos HashasDigari 1400 استخدام آموزش و پرورش dark zero tattoo Dehwa Haninalidl aalborg bulgaria 8k wallpaper دانلود.com اهنگ غمگین دانلود آهنگ امین حبیبی به نام چشماتو خیلی دوست دارم