تحقیقات پلیس آلمان درمورد ارتباط مرگ یک بیمار و هک سیستم کامپیوتری بیمارستان

به اشتراک گذاشتن


در جریان حمله هکرها قرار بود این زن به بیمارستانی دیگر منتقل شود

توضیح تصویر،

در جریان حمله هکرها قرار بود این زن به بیمارستانی دیگر منتقل شود

پس از آن که زنی در جریان حمله سایبری به بیمارستانی در آلمان جان باخت، پلیس تحقیقاتی را در زمینه قتل آغاز کرده است.

هکرها سیستم کامپیوتری در بیمارستان دوسلدورف را درحالی از کار انداختند که پزشکان سعی داشتند این بیمار را به بیمارستانی دیگر منتقل کنند.

به هنگام حمله هکرها، قرار بود برای نجات جان این زن و انتقال او از بیمارستان دوسلدورف به بیمارستانی در شهر ووپرتال برنامه ریزی شود.

مقامات قضایی شهر کلن رسما امروز تحقیقات در مورد پرونده قتل براثر سهل انگاری را آغاز کرده و گفته‌اند که هکرها احتمالا در این جریان مقصر هستند.

به گفته یک کارشناس، در صورت تایید، این اولین باری است که یک نفر به دلیل هک شدن سیستم جان خود را از دست می‌دهد.

برخی از گزارش‌های محلی حاکی است که هکرها قصد حمله به بیمارستان را نداشتند، اما گفته شده زمانی که پی به اشتباه خود بردند، کلید رمزگشایی سیستم کامپیوتری را بدون درخواست پول و قبل از ناپدید شدن، به بیمارستان دادند.

چنین حملاتی، از جدی ترین تهدیدات در امنیت سایبری بشمار می‌رود و تاکنون در سال جاری ده‌ها حمله مهم سایبری در نقاط مختلف انجام شده است.

معمولا هکرها در مقابل باز کردن سیستم های کامپیوتری درخواست پرداخت پول‌هایی گزاف در قالب پول دیجیتالی (بیت کوین) می‌کنند.

کاراگاهان، با کمک گرفتن از کارشناسان امنیتی درصدند تا ثابت کنند آیا ارتباطی بین هک شدن سیستم کامپیوتری بیمارستان و مرگ بیمار وجود دارد یا نه.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *