رسانه خبری پیامِ ایرانی

روحانی در پیام نوروزی خود جریان‌های تندرو داخلی را به بیماری روحی و روانی متهم کرد


Share

روحانی هم مانند خامنه‌ای در پیام سال نو از اعتراضات آبان ۹۸ غافل ماند. رئیس جمهوری اسلامی جریان‌های تندرو داخلی را به بیماری روحی و روانی متهم کرد که به تعبیر او جانکاه‌تر از ابتلا به کرونا است.

حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری ایران

حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ اعلام کرد:

«سال ۹۹ سالِ افتتاح طرح‌های بزرگ، سال رونق با کمک همه مردم در بخش اقتصاد و سال تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی ما با جهان و تعاملات ما با همسایگان ما خواهد بود.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در پیام مشابهی سال نو را سال «جهش تولید» خواند و از مردم خواست ۱۰ برابر بیشتر از قبل کار کنند، چنانکه اثر کار آن‌ها در اقتصاد کشور مشهود باشد.

روحانی اگرچه مانند خامنه‌ای درباره اعتراضات آبان ۹۸ کاملا سکوت کرد، اما از دعواهای جناحی غافل نماند. رئیس جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت:

«از کرونا خطرناک‌تر، از بیماری جسم سخت‌تر، بیماری روح و روان است که باید با آن مقابله کنیم و بجنگیم. چه کسی باور می‌کرد که در این فضای سخت و در این بیماری عده‌ای با روح و جان و سلامت مردم هم بخواهند بازی کنند، سخنانی در فضای مجازی و حقیقی بگویند که روح مردم را آزرده کند.»

۲۶ اسفند، عده‌ای با تجمع مقابل حرم معصومه در قم خواستار بازگشایی درهای حرم شدند که برای  جلوگیری از شیوع کرونا بسته شده بود. این افراد بعد از چند ساعت تجمع و تحصن در حرم را شکستند و وارد حرم شدند. این حرکت ابتدا به جریان شیرازی نسبت داده شد. اما به زودی معلوم شد جریان‌های محرک پشت پرده همان‌هایی بودند که با شعار «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتطارت» تجمع ضد برجام برگزار کرده و در حمایت از رحیم پورازغدی طومار نوشته بودند.

در تجمع ۲۵ مرداد ۹۸ طلبه‌های مدرسه فیضیه قم شعار ««آنکه مذاکره شعارت-استخر فرح درانتظارت» بعد از اعتراض ناصر مکارم شیرازی، در رسانه‌های طرفدار دولت پربازتاب شد. مکارم شیرازی که از سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی درباره «اشرافیت مذهبی» و «سکولاریسم حوزوی» ناخشنود بود، این شعار را به تهدید به قتل «رئیس جمهور محترم» تعبیر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

حمله به حرم معصومه و حرم رضوی در قم و مشهد

وقتی که مکارم شیرازی هم از «تندرو‌ها» گلایه می‌کند

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.