رسانه خبری پیامِ ایرانی

پلیس بلخ: چهار محکوم تجاوز گروهی به یک دختر قبلا دوره محکومیت را سپری کرده اند

[ad_1]

.

سخنگوی پلیس بلخ اعلام کرده که چهار نفر محکوم تجاوز گروهی به یک دختر جوان بعد از طی دوران محکومیت‌شان رها شده‌اند. به گفته پلیس دو نفر آنان تحت تعقیب است.

چند روز پیش، یک دختر ۱۵ ساله از رسانه‌ها خواستار عدالت شد. این دختر به رسانه‌ها گفت که با فریب توسط مردی از کابل به بلخ برده شده و از سوی این مرد و پسران و دامادش مورد تجاوز قرار گرفته است.

بعد از نشر این خبر رئیس جمهور افغانستان دستور “رسیدگی فوری” به ادعای تجاوز گروهی به این دختر را در بلخ صادر کرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز گذشته (۲۷ سنبله/شهریور) در توییترش نوشت که آقای غنی، پس از نشر گزارش طلوع نیوز درباره تجاوز به دختر نوجوانی در بلخ، دستور بررسی موضوع را به اداره‌های دادستانی کل و امنیت ملی داده است.

در این صورت، بعد از دستور آقای غنی به منظور پیگیری این پرونده، احتمال بازداشت و دادگاهی شدن افرادی که قبلا سه ماه زندان را به جرم تجاوز سپری کردن، وجود دارد.

عادل شاه عادل، سخنگوی پلیس بلخ امروز (شنبه ۲۹ سنبله/شهریور) به بی‌بی‌سی گفت که این حادثه در حمل/ فروردین سال ۱۳۹۸ اتفاق افتاده و یک دختر از شهر کابل به شهر مزار شریف آمده بود و با یکی از افرادی که محکوم به تجاوز شد در شهر آشنا می‌شود.

او می‌گوید که این دختر به خانه این فرد رفته و براساس اظهارات دختر، توسط شش نفر از اعضای این خانواده مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

آقای عادل مدعی است، این دختر چند ماهی در خانه محکوم زندگی می‌کند و با پسر یکی از همسایه‌ها آشنا شده و هردو به طرف پاکستان می‌روند، به دلیل اینکه دختر و پسر هر دو پاسپورت نداشتند، قادر به عبور از مرز نشده و دوباره به شهر مزار بر می‌گردند.

آقای عادل می‌گوید که دختر بعد از این ماجرا، مدعی می‌شود که بر او تجاوز شده است. پلیس چهار نفر را به شمول محکوم اصلی بازداشت و بعد دادگاه هر کدام از متهمان را به سه ماه زندان محکوم می‌کند، بعد از سپری نمودن دوران محکومیت این افراد رها می‌شوند.

سخنگوی پلیس بلخ گفت که این دختر بعدا به خانه امن در شهر مزار منتقل شده که بعد از مدتی خود را از بام آن به زمین انداخته و کمرش شکسته که اکنون تحت درمان است.

رد شدن از پست Twitter, 1

پایان پست Twitter, 1

قبل از این منیر احمد فرهاد، سخنگوی ولایت بلخ و شهلا حدید از اداره امور زنان بلخ در گفتگو با بی‌بی‌‌سی واقعه تجاوز گروهی به این دختر جوان را تایید کرده‌اند.

آقای فرهاد گفت که این رویداد سال گذشته رخ‌داده، این دختر با فریب به مزار آورده شده و مورد تجاوز قرار گرفته است، وقتی از خانه‌‌ای که در آن شکنجه می‌شد با جوان دیگری فرار کرده، آن مرد هم به او تجاوز کرده است.

شهلا حدید به بی‌بی‌سی گفت عاملان این حادثه دستگیر شده بودند اما پس از سه ماه با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

به گفته خانم حدید، پلیس این دختر را به خانه امن منتقل کرده بود اما او در آنجا خود را از طبقه سوم به پایین انداخته و کمرش آسیب دیده است.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ پیمان ای اس پی به نام رواله10 interesting facts about botswana Loyal Rueدانلود آهنگ گروه داماهی به نام برکتLenovo IdeaPad 110libya hdi .k km