رسانه خبری پیامِ ایرانی

عنوان شادترین‌های جهان عرب برای ششمین سال متوالی به شهروندان امارات رسیدمنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

براساس فهرست جهانی شادترین انسان‌های جهان که روز جمعه ۲۰ مارس ۲۰۲۰ و همزمان با روز جهانی شادی منتشر شد، عنوان شادترین انسان‌های جهان عرب برای ششمین سال متوالی به شهروندان امارات متحده عربی رسید.

امارات متحده عربی در طی این سال‌ها با استمرار روند پیشرفت اقتصادی و بهبود شاخص‌های توسعه پایدار توانست از بسیاری از کشورهای جهان پیشی گرفته و ۶ سال پشت سر هم عنوان شادترین انسان‌های جهان عرب را برای شهروندانش به ارمغان بیاورد.

ابوظبی و دبی نیز توانستند برای اولین بار در فهرست شادترین شهرهای جهان بالاتر از دیگر شهرهای جهان عرب قرار بگیرند.

در فهرست سال ۲۰۲۰ برای اولین بار شاخص شادی افراد در سطح شهرها از طریق بررسی سطح زندگی ارائه شده و در این فهرست که ۱۸۶ شهر در آن مورد بررسی قرار گرفتند، دبی و ابوظبی بالاتر از همه شهرهای دیگر جهان عرب ایستادند.

فنلاند توانست در صدر فهرست شادترین کشورهای جهان قرار گیرد. پس از فنلاند، کشورهای دانمارک، سوئیس، ایسلند، نروژ، هلند، سوئد، نیوزلند، لوکزامبورگ، اتریش، کانادا، استرالیا، بریتانیا، اسرائیل و کاستاریکا، ایرلند، آلمان، آمریکا، جمهوری چک و بلژیک قرار گرفتند.

در میان شهرهای جهان نیز عنوان شادترین شهر به هلسینکی فنلاند رسید و پس از آن شهرهای آراهوس دانمارک، ولینگتون نیوزلند، زوریخ سوئیس، کپنهاک دانمارک، برگن نروژ، اوسلو نروژ، تل‌آویو اسرائیل، استکهلم سوئد و بریزبن استرالیا قرار گرفتند.

ابوظبی در رده ۳۵ و دبی در رده ۳۹ شادترین شهرهای جهان قرار گرفتند. در میان کشورها نیز امارات متحده عربی در سطح جهان در رده ۲۱ ایستاد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.