آمریکا در پی گسترش ویروس کرونا ورود ایرانیان را محدود کرد | جهان | DW

به اشتراک گذاشتن


دولت آمریکا شنبه ۱۰ اسفند (۲۹ فوریه) اعلام کرد، کسانی که در ۱۴ روز گذشته در ایران به سر برده‌اند، اجازه سفر به ایالات متحده را ندارند.

ایالات متحده همچنین به شهروندان خود توصیه کرده است از سفر به مناطق بحران‌زده در ایتالیا و کره جنوبی که ویروس کرونا در آنجا گسترش یافته، خودداری کنند.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا ضمن اعلام خبر محدودیت سفر از ایران به آمریکا تصریح کرد که شدت هشدار مسافرتی به درجه ۴ ارتقا داده شده است.

او همچنین گفت که محدودیت‌های تعیین‌شده بر مسافران ایرانی همچنین شامل تمامی شهروندان خارجی می‌شود که در ۱۴ روز گذشته از ایران بازدید کرده‌اند.

مایک پنس به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در رأس یک کارگروه در کاخ سفید در راستای مقابله با گسترش ویروس جدید کرونا قرار گرفته است.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا

اقدامات تازه دولت ایالات متحده در پی آن صورت می‌گیرد که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا افزایش یافته و یک نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان سپرده است.

در مورد هویت فرد قربانی اخبار ضدونقیضی منتشر شد. نخست اعلام شد که این فرد زنی ۵۹ ساله در ایالت واشنگتن بوده است.

چندی بعد مسئول امور بهداری سیاتل و کینگ کانتری در کنفرانسی خبری گفت، فردی که بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان سپرده، مردی ۵۸ یا ۵۹ ساله است. هنوز مشخص نیست که او چگونه به این ویروس مبتلا شده بوده است.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا گفته ا‌ست که جای نگرانی نیست و ایالات متحده برای برخورد با هر شرایطی آمادگی دارد.

ترامپ قرار است فردا دوشنبه (۱۲ اسفند / ۲ مارس) با نمایندگان شرکت‌های داروسازی دیدار و در باره تولید واکسن‌برای مقابله با ویروس جدید کرونا گفت‌وگو کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا

ایرانیان و محدودیت‌های سفر

افزون بر آمریکا چند کشور دیگر نیز محدودیت‌هایی در قبال مسافران از ایران وضع کرده یا موازینی مشخص کرده‌اند.

استرالیا از جمله کشورهایی است که محدویت‌های مسافرتی برای مسافران از ایران تعیین کرده است. طبق اعلام مقامات استرالیا یک زن ۶۳ ساله که به تازگی از ایران برگشته بود، به ویروس کرونا مبتلا شده است.

دولت استرالیا همچنین اعلام کرده است که شهروندان خارجی که از ایران به مقصد استرالیا سفر می‌کنند نیز باید دو هفته از خروج‌شان از ایران گذشته باشد تا بتوانند وارد استرالیا شوند.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

دولت آلمان نیز تصمیماتی تازه در این راستا گرفته است. ستاد بحرانی که برای مقابله با ویروس جدید کرونا در آلمان تشکیل شده است، اعلام کرد، مسافرانی که از کشورهای درگیر با کرونا چون کره جنوبی، ژاپن و ایران قصد سفر به آلمان را دارند، باید گزارشی درباره وضعیت سلامت خود ارائه دهند و برگه سلامتی به همراه داشته باشند. این مقررات تا کنون تنها شامل کشور چین می‌شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *