رسانه خبری پیامِ ایرانی

تلاش ترامپ برای جذب آرای سیاه‌پوستان | جهان | DWدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، قول داد چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروز شود، گام‌هایی در جهت بهبود زندگی آمریکاییان آفریقایی‌تبار بردارد. او به سیاه‌پوستان وعده داد که سه میلیون فرصت شغلی تازه و ۵۰۰ هزار بنگاه جدید برای آنها ایجاد کند.

ترامپ طی کارزار انتخاباتی در آتلانتا وعده‌های زیادی به سیاهان داد و تصریح کرد که آنها باید از موقعیت‌های بهتری برای دسترسی به آموزش و پرورش بهره‌مند شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

او با اشاره به اینکه سیاهان برای آمریکا “اهمیت بسیار بسیار زیادی دادند”، تصریح کرد که ۱۹ ژوئن، روزی تاریخی که آخرین برده آمریکایی آزاد شد، باید تعطیل رسمی شناخته شود.

ترامپ مدعی شد که در دوران زمامداری کوتاه خود بیش از جو بایدن در ده‌ها سال فعالیت سیاسی‌اش به سیاهان خدمت کرده است. او گفت: «عدالت نژادی زمانی متجلی می‌شود که جو بایدن از فعالیت در سپهر عمومی کناره بگیرد».

او درباره رقیب انتخاباتی خود جو بایدن همچنین گفت: «او مثل من آمریکاییان سیاه‌پوست را نمی‌شناسد». این در حالی است که ترامپ بارها به خاطر اظهارنظرهای جنجالی‌اش به داشتن دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده و مورد انتقاد قرار گرفته است.

انتقاد از جنبش “زندگی سیاهان ارزشمند است”

سیاه‌پوستان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری به طور سنتی به حزب دموکرات رأی می‌دهند، زیرا این حزب را در پیکار با نژادپرستی فعال‌تر می‌بینند.

ترامپ در سخنرانی خود در آتلانتا در ایالت جورجیا مدعی شد جنبش “زندگی سیاهان ارزش دارد” که در اعتراض به نژادپرستی در صفوف پلیس آمریکا به راه افتاد، “گرایش‌های افراطی سوسیالیستی” وجود دارد.

ترامپ گفت که پس از ورود به دوره دوم ریاست جمهوری قصد دارد تا گروه‌های نژادپرست “کوکلوکس کلان” و گروه چپ‌گرای “اکسیون ضد فاشیستی” Antifa را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

گروه مخفی و بدنام کوکلوکس کلان که در سال ۱۸۶۵ در آمریکا تشکیل شد، بنا به ارزیابی‌ها هنوز هم چند هزار نفری عضو دارد و نخستین ویژگی آن نژادپرستی و “باور به برتری نژاد سفید” است. گروه‌های مختلف کوکلوکلس کلان به خاطر پیگرد، آزار و کشتار سیاه‌پوستان مشهور هستند. کوکلوکس کلان‌ها با برخی از گروه‌های راست افراطی در اروپا در ارتباط هستند.

گروه “اکسیون ضد فاشیستی” در آمریکا گروهی با گرایش چپ تندرو شناخته می‌شود که با گرایش‌های راست افراطی مانند باورهای نئونازی، نژادپرستی، یهودی‌ستیزی و برتری‌طلبی ملی مبارزه می‌کند. گروه‌های گوناگون چپ یا چپ افراطی آمریکا با ایدئولوژی مشترک ضد فاشیستی به هم پیوند می‌خورند.

منتقدان می‌گویند این گروه‌های چپ‌گرا سازمانی متشکل ندارند و معلوم نیست ترامپ چگونه می‌خواهد فعالیت آنها را ممنوع کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.