رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ کوبا و سوریه مرزهای خود را بستند


حق نشر عکس
AFP

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شده دولت‌های بیشتری محدودیت‌هایی برای رفت و آمد مردم وضع کنند.

کوبا از جمله تازه‌ترین کشورهاست که ورود گردشگران خارجی به خاک خود را برای یک ماه ممنوع کرده است. این ممنوعیت از روز سه‌شنبه اعمال می‌شود.

رئیس‌جمهوری کوبا گفته است شهروندان این کشور کماکان حق ورود به کوبا را خواهند داشت اما برای دو هفته باید در قرنطینه باشند.

سوریه نیز ورود بازدیدکنندگان خارجی را ممنوع کرده است. تا کنون گزارشی در باره شیوع ویروس کرونا در سوریه منتشر نشده است اما با توجه به بحران انسانی این کشور، سوریه از جمله کشورهایی است که احتمال ابتلا به آن بالا است.

سنگاپور گفته است دو نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این اولین تلفات سنگاپور به دنبال شیوع ویروس کرونا است. این دو بیمار سابقه بیماری‌های زمینه‌ای داشتند.

در تایلند میزان ابتلا به ویروس کرونا هم جهش چشمگیری داشته است. با ابتلای ۹۰ نفر دیگر شمار مبتلایان به ۴۱۱ نفر رسیده است.

روند نزولی تعداد مبتلایان در کره جنوبی هم همچنان ادامه دارد

رئیس‌جمهوری کلمبیا نیز گفته است از روز سه‌شنبه محدودیت‌های شدیدی در کشور به اجرا در می‌آید. بوگوتا، پایتخت کلمبیا در حال حاضر قرنطینه است و قرار است چنین محدودیت‌هایی در سراسر کشور به اجرا در آید.

در هند، که پس از چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیا است، ایالت تامیل نادو در جنوب، مرزهای خود را به روی مردم ایالت‌های مجاور بسته است.

همچنین اجازه ورود به ایالت‌های کرالا، کارناتاکا و اندراپرادش داده نمی‌شود. قرار است این محدودیت‌ها حداقل تا پایان ماه برقرار باشند.

هند می‌گوید ۲۲۳ مورد ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

در آمریکا هم ایالت‌های بیشتری به مردم می‌گویند در خانه بمانند. مقام‌های آمریکایی می‌گویند برای جلوگیری از اشاعه بیشتر ویروس کرونا، مردم ضروری است در خانه‌ها بمانند.

ایلینوی، کنکتیکت و نیویورک از جمله ایالت‌هایی هستند که محدودیت‌های جدید را اعمال کرده‌اند.

در واشنگتن، پایتخت آمریکا، یکی از کارکنان دفتر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری به ویروس کرونا مبتلا شده است. دفتر آقای پنس گفته است نه او و نه دونالد ترامپ، تماسی با این شخص داشته‌اند.

از فردا، یکشنبه در شهر نیویورک افرادی که محدودیت‌های وضع شده را رعایت نکنند، جریمه خواهند شد. شهرهای لس آنجلس و شیکاگو که دومین و سومین شهر بزرگ در آمریکا هستند، در قرنطینه هستند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.