رسانه خبری پیامِ ایرانی

ابتلای «همه ساکنان یک روستا به کرونا» در خوزستان۷ ساعت،۱۰ دقیقه

استان وایر- «هدایت‌الله خادمی» نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی می‌گوید تمامی ساکنان یک روستا در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا و به حال خود رها شده‌اند.

این نماینده سابق مجلس در حساب کاربری خود خطاب به «سعید نمکی» وزیر بهداشت ایران نوشته است: « کل مردم یک روستای شهرستان ایذه، مبتلا به کرونا و بی‌پناه رها شده‌اند،۳ یا ۴ نفر از یک خانواده فوت کرده اند.شما چه می‌کنید؟»

آقای خادمی با انتقاد شدید از بی‌تفاوتی و عملکرد وزیر بهداشت ایران و استاندار خوزستان نوشته است:« نمیتوانید بگوید مردم رعایت نکرده و شانه خالی کنید وظیفه حاکمیتی شما چی شده،وظیفه شما تصمیم گیری در مواقع بحرانی و اجرای آن است.مسؤلیت چنین اتفاقاتی و بی سرپرست شدن خانواده ها گردن شماست.جناب آقای دکتر نمکی،جنابعالی حرفه ای و صادقانه برای حفظ جان مردم برخورد نکرده اید تسلیم تصمیمات ژله ای رئیس جمهور محترم برای حفظ پست تان شده اید؟مدیریت پزشکی استان که تعطیله.»

یک روز بعد ادعای این نماینده سابق مجلس از سوی فرماندار ایذه تکذیب شد.

«حسین لامی زاده» در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «روستاهای مورد نظر آقای خادمی  یعنی چهار تنگ سفلی و علیا  روی هم بیش از هزار نفر جمعیت دارند که از ابتدای امسال از صد نفر آن‌ها تست گرفته شد و  تاکنون تست کرونای ۲۸ نفر از آنها مثبت اعلام شده‌است. سه نفر هم در این روستا بر اثر بیماری کووید ۱۹جان خود را از دست داده‌اند.»

اظهارات فرماندار ایذه بدین معناست که چیزی نزدیک به چهاردرصد جمعیت روستا مبتلا به ویروس کرونا شده و اگر برای قرنطینه افراد و پیشگیری از گسترش شیوع ویروس اقدام موثری نشود وضعیت به شدت بحرانی‌تر از آنچه هست خواهد شد.

استان خوزستان، به عنوان یکی از مناطق قرمز از نظر شدت شیوع ویروس کرونا، اعلام شده است و ستاد مدیریت کرونا پیش از آغاز فصل پاییز از وقوع اتفاقی تلخ در این استان خبر داده بود اما در صحبت‌هایش تنها شهروندان خوزستانی مقصر وضع موجود بودند.

«رضا نجاتی»، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا، همه‌گیری ویروس کرونا در تمام نواحی خوزستان را نشان «بی‌مبالاتی و عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط برخی از مردم» عنوان کرده بود. به باور او و بسیاری دیگر از مقامات مسئول آنچه موجب افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا عنوان شده تعطیلات، مسافرت‌ها و تجمع‌های تابستانی است.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.