رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به جوانان: در برابر کرونا شکست ناپذیر نیستید


Share

تدروس ادهانوم جبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک ویدئوکنفرانس به جوانان درباره ویروس کرونا هشدار داده است. او گفته جوانان نیز می‌توانند به این ویروس مبتلا شوند و جان خود را از دست دهند و  باید بدانند شکست‌ناپذیر نیستند. تدروس ادهانوم جبریسوس گفته انتخاب‌های جوانان در این شرایط می‌تواند به معنای زندگی و مرگ شخص دیگری باشد.

تدروس ادهانوم جبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری آنلاین از مقر این سازمان در ژنو گفته: «برای جوانان پیامی دارم: شما شکست ناپذیر نیستید، این ویروس می‌تواند برای هفته‌ها شما را در بیمارستان بستری کند یا جان شما را بگیرد. حتی اگر بیمار نشوید، انتخاب‌هایی که می‌کنید می‌تواند تفاوت زندگی و مرگ برای شخص دیگری باشد.»

او از تحولات در شهر ووهان چین که ویروس از آن آغاز شد استقبال کرده است. هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس در روز پنجشنبه گزارش نشد.

همه افراد در هر گروه سنی ممکن است به این ویروس مبتلا شوند. با این حال مطالعات نشان داده ابتلا به کرونا برای افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای خطرناک‌تر است.

در بسیاری از کشورها با توجه به اینکه تصور می‌شود این ویروس برای افراد مسن و بیماران زمینه‌ای خطرناک است، جوانان از توجه و مراقبت‌های بهداشتی خودداری می‌کنند و به زندگی عادی خود مشغول‌اند. این روند می‌تواند به انتقال بیماری به گروه‌های در خطر بینجامد.

سازمان جهانی بهداشت و بسیاری از دولت‌ها به مردم توصیه کرده‌اند فاصله‌گیری اجتماعی را در پیش بگیرند و در خانه بمانند.

ویروس کرونا که به بیماری کووید ۱۹ منجر می‌شود تاکنون در جهان نزدیک به ۲۷۷ هزار نفر را بیمار کرده است و بر اساس آخرین آمارها، ۱۱ هزار نفر در جهان به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان داده‌اند.

کرونا در ۱۷ فوریه کمتر از هزار نفر را بیرون از خاک چین آلوده کرده بود، اما طی یک ماه این ویروس به سرعت در کره جنوبی، ایتالیا و ایران و شماری از کشورهای دیگر گسترش یافت. برخی کشورها در حال اجرای سیاست‌های فاصله‌گذاری اجباری میان شهروندان هستند تا بلکه از سرعت شیوع بیماری بکاهند و کادر و نظام درمانی را برای مقابله با آن آماده کنند. ایتالیا از نیروهای مسلح خواسته تا برای اجرای قوانین و حفظ شرایط قرنطینه وارد عمل شوند. کرونا در این کشور مرگبارتر از هر جای دیگر ظاهر شده: بیش از ۴۰۰۰ نفر شامل ۶۲۷ نفر در ۲۴ ساعت کشته شده اند. بیش از ۴۷ هزار تن دیگر نیز آلوده به این ویروس هستند.

کرونا: سازمان جهانی بهداشت وضعیت اضطراری اعلام کرد

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.