رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ ابراز امیدواری به احتمال آغاز روند نزولی همزمان با اعلام ۲۰ هزار مبتلا و ۱۵۵۶ فوتی


خبر فوری

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جلسه ستاد ملی کرونا گفته گزارش اولیه وزارت بهداشت “بسیار امیدوارکننده” بوده است.

آقای روحانی گفته: “نگران بودیم که این ایام یک اوج و پیکی داشته باشیم که تا امروز نبوده و امیدواریم روزهای بعد هم مشکل نداشته باشیم.”

بنا به تازه‌ترین آمار رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران شمار مبتلایان تا روز شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ از ۲۰ هزار نفر گذشته است و با مرگ ۱۲۳ نفر دیگر تعداد درگذشتگان به ۱۵۵۶ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، ضمن اعلام این آمار گفته است که تاکنون در مجموع ۷۶۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ درمان شده‌اند.

شواهد و گفته‌های برخی مقام‌های محلی و روزنامه‌نگاران حاکی از آن است که احتمالا شمار واقعی مبتلایان و درگذشتگان کرونا در ایران بیش از آمار رسمی باشد.

آقای جهانپور گفته در شبانه‌روز گذشته در پنج استان مورد جدید ابتلا شناسایی نشده است. روز قبل هم وزارت بهداشت گفت در ۱۳استانی که شهروندان محدودیت تردد را رعایت کرده‌اند روند شیوع رو به کاهش است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ابراز امیدواری کرده که آمار کنونی نشانه‌ای از روند نزولی شیوع کرونا باشد، هرچند افزوده هنوز برای چنین قضاوتی زود است.

آقای جهانپور گفته: “برای قضاوت در مورد کاهش آمار یا نزولی شدن ابتلا هنوز زمان مناسبی نیست. آنچه به نظر می‌رسد، در روزهای اخیر در برخی استان‌ها با توجه به همکاری مردم شاهد روند کاهش ابتلا بودیم و امیدواریم با استمرار این مشارکت و مراقبتی که از طرف مردم انجام می‌شود، این روند ادامه داشته باشد.”

در روزهای اخیر مقام‌های ایرانی از مردم خواسته‌اند که مگر در مواقع ضروری و برای تهیه نیازهای ضروری در خانه بمانند و به خصوص به سفر نروند.

حسن روحانی امروز اعلام کرده است که مسافرت‌های نوروزی ایرانیان کاهش چشمگیری داشته است.

آقای روحانی گفته: “مجموعه گزارش‌ها نشان می‌دهد که سفرها بسیار کم شده و این طور که دیروز از فرمانده راهور پرسیدم گفتند که ۷۰ درصد کاهش سفرها را داشته‌‎ایم.”

او در جلسه ستاد ملی کرونا گفته با ابلاغ وزارت کشور باید پاساژها و دیگر مراکز پرجمعیت تعطیل شوند و البته توضیح داده “فروشگاه های بزرگ مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها یا بقالی‌ها و میوه فروشی‌ها و داروفروشی‌ها مورد بحث ما نیست”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.