رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۱۴ مهر، جمعی از کارکنان اخراج شده شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان برای دومین روز متوالی در مقابل این پالایشگاه، گروهی از معلمان و بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی همزمان با روز جهانی معلم در بوستان گفتگو تهران، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه در مقابل اداره‌ کل آموزش ‌و پرورش استان خوزستان، تعدادی از کارگران بیکار شده فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز در دفتر مدیرکل اداره کار استان خوزستان، گروهی از مالکان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مقابل گلزار شهدای این شهرستان، گروهی از نیروهای شرکتی بهداشت و درمان کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه و شماری از اهالی شهرستان مریوان در مقابل فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان اخراج شده شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان که در پی بازگشت به کار خود هستند، برای دومین روز متوالی در مقابل این پالایشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر روی بنر معترضان به صورت کنایه آمیز نوشته شده است: “اخراج شده به دلیل بومی بودن، سوابق کاری مرتبط و تجربه تعمیرات و اورهال پالایشگاه”.

تجمع معلمان و بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به مناسبت روز جهانی معلم

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹، گروهی از معلمان و بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به مناسبت روز جهانی معلم در بوستان گفتگو تهران گرد هم آمدند.

شرکت کنندگان این گردهمایی که ساعت ۱۰ و ۳۰ صبح در آن مکان حضور داشتند، با در دست داشتن پلاکاردهایی از جمله “جای معلم زندان نیست!”، “ما به افزایش حقوق‌ها بدون در نظر گرفتن تورم و خط فقر ۱۰ میلیون تومانی اعتراض داریم”، “درمان رایگان”، “نه به بیمه‌های تکمیلی”، “نابود باد خصوصی سازی”، “کودکان کار حق تحصیل دارند”، “تهیه‌ امکانات آموزشی برای دانش‌آموزان و معلمان”، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

همچنین این افراد با همراه داشتن تصاویر محمد حبیبی و اسماعیل عبدی و شعارنوشته‌هایی نسبت به زندانی کردن معلمان و بازنشستگان و همچنین پرونده سازی علیه ۷ معلم خراسانی اعتراض کردند.

تجمع مربیان پیش ‌دبستانی ایذه

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل اداره‌ کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از این مربیان گفت: “تجمع چندین‌باره‌ مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه و تحصن‌های هرچند وقت یک‌بار ما و عدم شفافیت و دریافت پاسخی امیدوارکننده از مدیران آموزش‌وپرورش بر آوارگی و سرگردانی مربیان افزوده است”.

وی افزود: “این در حالی است که شرایط مالی و حق پرداخت بیمه توسط خود مربیان بیش از همیشه اوضاع را بر ما سخت کرده است”.

این مربی ادامه داد: “تلاش برای تبدیل وضعیت و عبورومرور در جاده‌ی مرگ بین ایذه و اهواز تنها دستاورد این گروه از مربیان پیش‌دبستانی از آغاز تاکنون می‌باشد”.

تجمع کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران بیکار شده فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز با تجمع در دفتر مدیرکل اداره کار استان خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

منابع کارگری در شهرداری اهواز در این خصوص عنوان کردند: “پس از اجتماع روزهای گذشته در مقابل ساختمان استانداری، شهرداری، دفتر امام جمعه و نمایندگان مجلس، برای استمداد به اداره کل کار خوزستان مراجعه کردیم تا شخص آقای غمگین (مدیرکل کار) پیگیر مشکلاتمان باشند”.

کارگران گفتند: “نامه درخواست مشکلاتمان را هم به صورت کتبی و هم شفاهی به همه مسئولان اداره کل کار استان خوزستان ارسال کرده‌ایم و آنها با تنظیم صورتجلسه‌ای موضوع مطالبات ما را پیگیری کردند”.

به گفته آنها؛ به دنبال جلسه‌ کوتاهی که با چند نفر از مسئولان اداره کل کار برگزار شده، قرار است این نهاد کارگری در ارتباط با مشکلات شغلی کارگران نامه‌ای به شهرداری اهواز بنویسد همچنین قرار است جلسه‌ای در روز چهارشنبه با حضور برخی مسئولان شهرداری برگزار شود.

کارگران افزودند: “حدود ۲۲ کارگر پیمانی فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز از ابتدای تیر ماه سال جاری به دلیل‌عدم نیاز با دست‌کم ۸ سال سابقه کار، پس از اتمام قرارداد کاری خود تعدیل شده‌اند. از زمان اخراج تاکنون پیگیر بازگشت به‌ کار هستیم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم”.

آنها با اشاره به اینکه شرکت‌های پیمانکاری هیچگونه خدماتی در ازای سودی که عایدشان می‌شود، ارائه نمی‌دهند، اظهار داشتند: “حضور پیمانکاران در شهرداری‌ها جدا از بی‌ثباتی شغلی، سود دیگری برای کارگران شاغل آن ندارد. چه دلیلی برای واسطه‌گری یک شرکت پیمانکاری وجود دارد آنهم وقتی که می‌توانیم به‌طور مستقیم با شرکت اصلی قرارداد ببندیم و مزد و مزایای بیشتری داشته باشیم؟”.

کارگران در پایان با بیان اینکه از صبح روز گذشته به دلیل بی‌توجهی مسئولان استانی چندین تجمع صنفی در مقابل ساختمان‌های شهرداری مرکزی اهواز، اداره کل کار و دفتر نماینده مجلس برگزار کردیم، افزودند: “در صورت بی‌توجهی مسئولان استانی، احتمالا روز‌های آینده به تهران سفر خواهیم کرد”.

تجمع مالکان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

به گزارش نفت ساران، گروهی از مالکان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مقابل گلزار شهدای این شهرستان تجمع کردند.

عنایت سلیمانی نماینده مالکان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران اعلام کرد: “در چهاردهمین روز اعتراض مقابل گلزار شهداءگچساران تقاضای اصلاح قرارداد، پیمان، حقوق و همچنین بیمه دو راننده بدون کسر از بیمه مالک بالاخص اجتناب از تمدید خودسرانه قرار داد پیمانکار با شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران را مطالبه می نمایم”.

وی افزود: “در این خصوص ضمن مکاتبات و مذاکرات حضوری با مدیران ذی صلاح در این شرکت تابعه، شرح مطالبات برحق خود را از کانال های قانونی ارائه کردیم ولی متاسفانه تا امروز هیچگونه ترتیب اثر ملموسی را شاهد نبوده ایم”.

تجمع نیروهای شرکتی بهداشت و درمان کشور

به گزارش ایلنا، دیروز یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹، گروهی از نیروهای شرکتی بهداشت و درمان کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع کنندگان دلیل این تجمع را اعتراض به طولانی شدن روند رسیدگی به تبدیل وضعیت استخدامی خود عنوان کردند. آنها قرارداد شرکتی را تبعیض شمرده و خواهان رفع تبعیض میان خود و نیروهای قراردادی، رسمی پیمانی و… شدند.

پرستارانی که در این اجتماع صنفی شرکت داشتند، خواهان پرداخت “فوق‌العاده ویژه پرستاری” به نیروهای شرکتی شدند. آنها همچنین با یادآوری حضور خود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای کمک به درمان بیماران کرونایی، خواهان توجه وزارت بهداشت به وضعیت معیشتی خود شدند.

در کنار نیروهای شرکتی درمان، کارکنان حوزه بهداشت هم حضور داشتند. آنها با اشاره به بدتر شدن وضعیت شیوع کرونا در کشور، و تلاش‌های شبانه‌روزی‌شان برای غربالگری و دیگر امور کلیدی در پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، خواهان توجه به شرایط معیشتی خود شدند.

تجمع اهالی شهرستان مریوان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، دیروز یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹، شماری از اهالی شهرستان مریوان در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان دلیل تجمع خود را اعتراض به تردد تانکرهای حامل سوخت کشور عراق عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته بر اثر واژگونی یک تانکر حامل سوخت کشور عراق و ایجاد حریق در مسیر مریوان ـ سنندج، ۵ خودرو دچار آتشسوزی شد. بر اثر این حادثه ۶ تن مصدوم شدند و یک تن نیز جان خود را از دست داد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.