رسانه خبری پیامِ ایرانی

سازمان ″پرو ازول″ اروپا را به نژادپرستی متهم کرد | جهان | DWسازمان حقوق بشری “پرو ازول” آلمان، یونان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را متهم به “نژادپرستی” کرده است.

این سازمان می‌گوید، اردوگاه‌های پناهندگی یونان بیش از ظرفیت پر شده و خطر ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها زیاد است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گونتر بورکهارت، مدیر اجرایی “پرو ازول”، با اشاره به ممنوع شدن ورود عموم به اردوگاه‌ها می‌گوید، پناهجویان در این مراکز محبوس شده و بی‌پناه در برابر این ویروس به حال خود رها شده‌اند.

۲۱ مارس از سوی سازمان ملل متحد “روز جهانی مبارزه با نژادپرستی” نام گرفته است.

سازمان “پرو ازول” خواستار تخلیه اردوگاه‌های پناهجویی یونان شده و هشدار داده است، موریا، بزرگ‌ترین اردوگاه یونان در جزیره لسبوس و سایر اردوگاه‌ها نباید به مراکز مرگ و میر تبدیل شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

افسر یونانی اتهام‌ها را “توهین‌آمیز” خواند

نوتیس میتاراکیس، وزیر مهاجرت یونان، این اتهامات را رد کرده و گفته است، آتن اقدامات فراگیری علیه واگیری ویروس کرونا انجام داده و چند روزی است که ملاقات افراد غیر مجاز در اردوگاه‌ها ممنوع شده است.

میتاراکیس به شبکه تلویزیونی یونانی “مگا” گفته است: «ما ساخت کانتینرهای بهداشتی در اطراف کمپ‌ها را آغاز کرده‌ایم و آماده‌ایم، با عفونت‌های احتمالی این ویروس مقابله کنیم.»

یک افسر یونان که سال‌هاست در گارد ساحلی دریای اژه در عملیات نجات شرکت دارد به خبرگزاری آلمان گفته است: «سخنان “پرو ازول” برای صدها نفری که در امدادرسانی به پناهجویان در آب‌ها و اردوگاه‌ها شرکت دارند بیش از حد اغراق‌آمیز و توهین‌آمیز است.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.