رسانه خبری پیامِ ایرانی

«شهادت می‌دهم» به سانسور ۴۱ ساله در ایران؛ از سینما تا کتاب‌های درسی<![CDATA[18 ساعت،۹ دقیقه

در روزهای اخیر، کمپین مجازی «شهادت می‌دهیم» در توییتر باعث شد تا هزاران کاربر در خصوص سانسور در ایران اعتراض کنند. آن‌ها با نگارش موضوعات مختلفی که مرتبط با نقض آزادی و نقض حقوق بشر بود، سعی در بازتاب اتفاقاتی داشتند که در ۴۱ سال اخیر، جمهوری اسلامی دست به سانسور آن‌ها زده بود؛ رخ‌دادهایی ظالمانه که از سوی رسانه‌های داخل ایران به آن‌ها پرداخته نشده است. 

جای خالی خبرهای دست اول و بدون سانسور همیشه در رسانه‌های ایران احساس می‌شود. صداوسیما به عنوان تلویزیون ملی با تبدیل به یک رسانه بلامنازع، تریبونی برای نظام جمهوری اسلامی شده است. روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها نیز هر بار که پای‌ خود را از گلیم‌شان درازتر کرده‌اند، کارشان با قوه قضاییه و به توقیف، توبیخ و توضیح کشیده شده است. در نتیجه، در این بین، اطلاعات به صورت سانسور شده در اختیار مردم قرار می‌گیرند.

از جمله نوشته‌های کمپین «شهادت می‌دهم»، مربوط به موضوعات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در چهار دهه اخیر است؛ از به آتش کشیده شدن سینما «رکس» آبادان گرفته تا سانسور در کتاب‌های درسی، قتل نویسندگان، قطعی اینترنت و بسیاری دیگر که سوژه این کمپین مجازی شده‌اند. 

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.