رسانه خبری پیامِ ایرانی

تحریم‌ها کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست نه ایران رامنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه در امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ایران شنبه ۲۱ مارس در توئیتی به تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه خود در توییتر نوشت: «‌⁧اعمال تحریم‌های حداکثری ⁧آمریکا⁩ علیه ⁧ایران⁩ دشواری‌هایی را ایجاد کرده اما در نهایت سیاست غلط ⁧تحریم⁩، کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست و نه ایران را».

او در ادامه نوشت: «مدیریت افتضاح دولتمردان آمریکا در مبارزه با ⁧کروناویروس⁩ تنها بخشی از واقعیت این ببر کاغذی است.»

گفتنی است تحریم‌های آمریکا علیه ایران به تحریم‌های اقتصادی، تجاری، علمی و نظامی علیه ایران که از سوی دولت ایالات متحده، یا تحت فشار ایالات متحده بر جامعه بین‌المللی از طریق شورای امنیت سازمان ملل اعمال شده اشاره دارد.

در سال‌های پس از پیروزی انقلاب د رایران و پس از ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در سیزدهم آبان ۱۳۵۸، حمایت از جنبش‌های مسلح و برنامه هسته‌ای، ایران به‌طور رسمی با تحریم‌های تجاری و اقتصادی آمریکا و متحدان اروپایی آن مواجه شد؛ که البته با فراز و نشیب‌هایی همراه بود اما در ۲۷ دی ۱۳۹۴ بخشی از این تحریم‌ها برداشته شد. بدنبال خروج آمریکا از برجام و بخصوص از ۱۴ آبان ۱۳۹۷ تحریم‌ها تشدید شده‌است.

از سوی دیگر، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز پنج‌شنبه ۱۹ مارس ۲۰۲۰ در پیامی توییتری به مناسبت سالگرد ملی شدن صنعت نفت در ایران مدعی شد که سیاست شکست خورده تحریم و تغییر رژیم که از زمان ملی شدن صنعت نفت از سوی آمریکا در قبال ایران دنبال شده، زمان تغییر این سیاست که آن را شکست خورده نامید، فرا رسیده است.

محمدجواد ظریف در سالگرد ملی شدن صنعت نفت در صفحه توئیترش نوشت: «۶۹ سال پیش در چنین روزی نخست‌وزیر منتخب دموکراتیک ایران صنعت نفت ما را ملی کرد٬ تا به غارت و چپاول ثروت ما پایان دهد و پاسخ آمریکا تحریم و تغییر رژیم بود.»

او مدعی شد: «از سال ۱۹۷۹ تاکنون، تحریم و تغییر رژیم کماکان جزو سیاست‌های ایالات‌متحده آمریکا در قبال ایران بوده است، حتی در بحبوحه کرونا.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.