رسانه خبری پیامِ ایرانی

خدمت سربازی ۲۴ ماهه شد<![CDATA[11 ساعت،۴۷ دقیقه

استان‌وایر- رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح روز چهارشنبه ۱۶مهر۱۳۹۹، مدت خدمت وظیفه عمومی را برای مناطق مختلف اعلام کرد.

به گفته «غلامرضا رحیمی پور»، مدت خدمت وظیفه عمومی در مناطق امنیتی که پیش از این ۱۸ ماه بود، طبق مصوبه جدید به ۱۷ ماه کاهش پیدا کرد. هم‌چنین مدت خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و جزایر خلیج فارس نیز با کاهش یک ماهه، به ۱۸ ماه کاهش پیدا کرده است.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص این اطلاعیه گفته است: «طی اطلاعیه‌ای، متناسب سازی مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتی برای کارکنان وظیفه بومی و غیربومی را با رویکرد کاهش خدمت در مناطق امنیتی درگیر و عملیاتی و افزایش خدمت در مناطق عادی در نظر گرفته‌ایم.»

امیر رحیمی پور با اشاره به مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی طبق مصوبه جدید گفت: «مدت خدمت برای افراد بومی در مناطق عادی یا خوش آب و هوا از  ۲۱ ماه فعلی به ۲۴ ماه افزایش پیدا کرده است.»

هم‌چنین مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی و غیربومی شاغل در یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی، از جمله سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات، قوه قضائیه، انرژی اتمی، سازمان شیلات نیز به تناسب منطقه‌ای که در آن خدمت می‌کنند، همانند کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خواهد بود.

رحیمی با اشاره به این که مدت خدمت مشمولین امریه‌دار نیز کماکان ۲۴ ماه است، گفت: «این مقررات برای مشمولین وظیفه اعزامی از اول آذر ۱۳۹۹ به بعد اجرا می‌شود و مدت خدمت کلیه کارکنان وظیفه حین خدمت و کلیه مشمولین وظیفه‌ای که در آبان ماه سال ۱۳۹۹ به خدمت اعزام شوند، در شمول مقررات قبلی خواهند بود.»

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.