رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایران افغانان ابتلا به ویروس کرونا را درمان نمی‌کندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

برخی از رسانه‌های خبری افغانستان شنبه ۲۱ مارس به نقل از شماری از مهاجرین افغان که از ایران .بازگشته، گزارش دادند ایران شهروندان افغان را که ابتلا به ویروس کرونا هستند، درمان نمی‌کند

برخی مهاجرین افغان که از ایران به کشورشان بازگشتند مدعی اند، بیمارستان‌های ایران از درمان افغانان ابتلا به ویروس کرونا خودداری می‌کنند.

اما سفارت افغانستان در تهران شنبه ۲۱ مارس با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «شفاخانه‌های موظف برای تداوی مریضان مصاب به کرونا برای همه بیماران شان خدمات یکسان و متناسب با وضعیت هر مریض را ارائه می‌نمایند».

در این اعلامیه آمده، سفارت افغانستان در تهران «با مریضان متعدد افغان که در شفاخانه‌های ».شهرهای مختلف ایران بستری هستند در تماس بوده و در این زمینه اطمینان کامل وجود دارد

از سوی دیگر، یعقوب یسنا، استاد دانشگاه و نویسنده افغان چهار روز پیش از ابتلای خودش و همسرش به ویروس کرونا در ایران خبر داد. اما سفارت افغانستان در تهران می‌گوید، وضعیت بهداشتی همسر یعقوب یسنا بهبود یافته و خود یسنا تحت مراقبت قرار دارد.

سفارت افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، وضعیت بهداشتی یعقوب یسنا را با وزارت امور خارجه کشور در میان گذشته و اقدامات لازم به منظور تداوی وی انجام داده است.

در اعلامیه‌ این سفارت آمده: « بعد از انجام معاینات در ولایت یزد (ایران)، ایشان و همسرشان در شفاخانه شهید صدوقی این ولایت بستری شدند. طبق آخرین تماس‌ها با مسئولین شفاخانه وضعیت همسر استاد یسنا رو به بهبود است و استاد یسنا نیز با کمک آکسیژن (اکسیجن) تحت مراقبت قرار دارند».

وزارت بهداشت ایران اخیرا اعلام کرد که آمار فوتی بر اثر کرونا در این کشور به بیش از ۱۴۰۰ نفر و آمار مبتلایان به بیش از ۱۹۶۰۰ نفر رسیده است.

گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و بازگشت روزانه هزاران مهاجر افغان از آن کشور، باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است. وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده تا کنون ۲۴ مورد مثبت به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است و اکثر آنان از ایران به افغانستان آمده اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.