رسانه خبری پیامِ ایرانی

سزاوار رهبری هستید که صدای شما را بشنودمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه ۲۰ مارس ۲۰۲۰ به مناسبت فرار رسیدن عید نوروز، در پیامی به مردم ایران، گفت، سزاوار رهبری هستید که صدای شما را بشود.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده خطاب به مردم ایران گفت: «سال گذشته نشان دادید که شما این نظام فاسد را نمی‌خواهید».

ترامپ در ادامه گفت: «شما شایسته آینده‌ای شکوفا و زندگی در صلح در منطقه هستید».

از سوی دیگر رسانه‌های رسمی ایران اعلام کردند که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز جمعه از آمریکایی‌ها خواست تا از دولت‌شان بخواهند تا تحریم‌های اعمال شده بر ایران را بردارد.

شایان ذکر است در اعتراضات گسترده مردمی که ۱۵ نوامبر سال گذشته در ایران و در پی تصمیم ناگهانی دولت برای افزایش قیمت سوخت آغاز شد، بنا به گزارش‌ها ۱۵۰۰ تظاهرکننده کشته شدند که سازمان عفو بین‌الملل گفته اسامی ۳۰۴ تن از آنها را به طور مستند ثبت کرده است.

بنا به گزارش سازمان بین المللی، دستگاههای رژیم ایران هزاران تن از تظاهرکنندگان را طی این اعتراضات بازداشت کردند که از این افراد بازداشتی اعترافات اجباری تحت شکنجه گرفته شده و اخیرا بعضی از آنها به اعدام محکوم شدند.

شیوع ابتلا به ویروس کرونا

عید نوروز که تحویل سال جدید ایرانی و مصادف با ۲۰ مارس است از مهمترین عیدهای سنتی، ملی و فرهنگی ایرانیان و اوج فصل توریسم و گردشگری در این کشور است اما امسال و در سایه شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا که تاکنون جان ۱۴۳۳تن را گرفته و ۱۹۶۴۴ تن را مبتلا ساخته است، از رونق افتاده است.

نوروز اولین روز از آغاز سال شمسی ایرانی است و همزمان با آغاز فصل بهار در کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان، قرغیزستان، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، آلبانی، ترکیه، ترکمنستان، هند، ازبکستان و غیره است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.