رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین‌ آمار از مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در اروپا، خاورمیانه و آفریقامنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

خبرگزاری رویترز یکشنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۰ گزارش داد، بیش از ۲۷۴٫۸۰۰ نفر تاکنون در سراسر جهان به ویروس کرنا آلوده شدند و ۱۱۳۸۹ نفر جان باختند.

بریتانیا پس از نشر ویدیویی از یک پرستار خسته که بعد از شیفت کارش در مغازه چیزی برای خرید پیدا نکرده، به مردم گفت: «آرام شوند و ترس این را که بدون غذا می‌مانند، نداشته باشند».

ایتالیا نیز از روز جمعه ۲۰ مارس محدودیت‌های شدید دیگری بر زندگی شهروندان اعمال کرد. شمار تلفات در ایتالیا با ۶۲۷ به ۴،۰۳۲ نفر افزایش یافت که این رقم ۱۸٫۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اسپانیا نیز اعلام کرد که مرکز کنفرانس مادرید را به یک بیمارستان نظامی غول پیکر تبدیل خواهد کرد، این کشور دومین وخیم‌ترین شیوع اروپا را پس از ایتالیا داشته، اخیرا ۲۳۵ نفر دیگر در اسپانیا جان خود را از دست دادند.

فرانسه نیز ۷۸ کشته جدید را گزارش داد که با این، تعداد جان باختگان در این کشور به ۴۵۰ نفر افزایش یافته است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۹۰۰۰ نفر رسیده و بیش از ۲۷۰ تن در این کشور کشته شدند.

خاورمیانه و آفریقا

یک مقام وزارت بهداشت ایران اظهار داشت: «شمار تلفات در اثر شیوع این بیماری در روز شنبه بیش از ۱۰۰ نفر »بود که در کل به ۱٫۵۵۶ نفر رسید و تعداد کل افراد آلوده در حال حاضر از ۲۰،۰۰۰ فراتر رفته است.

سعودی که بسته حمایتی ۳۱٫۹۳ میلیارد دلاری را اعلام کرد، از روز شنبه همه پروازهای داخلی، اتوبوس، تاکسی و قطار را به مدت ۱۴ روز به حالت تعلیق درآورد.

.مصر روز شنبه به تمام مساجد و کلیساهای این کشور دستور داد تا درهای خود را بر روی نمازگزاران ببندند

روز شنبه دولت آنگولا نیز اولین دو مورد ابتلا به بیماری کروناویروس را تأیید کرد، از سوی دیگر، موریس اولین مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور با انتشار ویروس در آفریقا را تایید کرد.

شیوع اپیدمی جدید ویروس کرونا که از آواخر دسامبر ۲۰۱۹ آغاز شد.

خبرگزاری فرانسه اما تعداد جان باختگان بر اثر کرونا در سراسر جهان را ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از زمان شیوع این ویروس در آواخر دسامبر گذشته تاکنون بیش از ۲۹۱ هزار و ۴۲۰ مورد ابتلا به این ویروس در ۱۶۵ کشور و منطقه مشاهده و ثبت شده است واین در حالی است که این تعداد مبتلا واقعیت کامل را نشان نمی‌دهد بلکه شمار زیادی از کشورها تنها به معاینه افرادی پرداختند که نیاز فوری به بستری داشتند و کسانی که به این ویروس مبتلا هستند و مشخص نشده‌اند، هنوز معلوم نیست.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.