رسانه خبری پیامِ ایرانی

وعظ خامنه‌ای: نیاز اسلام به قدرت سیاسی، رسیدن از رونق تولید به جهش، تئوری توطئه در باره اشاعه ویروس کرونا


Share

ولی فقیه جمهوری اسلامی به مناسبت سالروز “بعثت” پیغمبر اسلام در روز سوم سال جدید موعظه‌‌ای کرد که به صورت زنده از تلویزیون جمهوری اسلامی منتشر شد.

وعظ خامنه‌ای با ستایش از اسلام آغاز شد و سپس تأکید بر اینکه برنامه اسلام برای پیاده شدن به قدرت سیاسی نیاز دارد. او در ادامه گفت که حکومت که تشکیل شد، به صورت طبیعی با دشمن مواجه می‌شود، به ویژه دشمن خارجی.

خامنه‌ای در ادامه از خمینی یاد کرد و راه او را راه انبیا دانست، و سپس گفت ظلم و فساد اواخر دوران پهلوی باعث شد که مردمِ با ایمان، به رهبری خمینی انقلاب کنند.

جهش تولید

خامنه‌ای ضمن تأکید بر قوی شدن گفت که ایران باید به قله علم و تکنولوژی و پیشرفت برسد، و افزود که این هدفِ نزدیک نظام است و هدف دور برپا کردن تمدن اسلامی است.

رهبر نظام اسلامی سپس حمله به آمریکا را آغازید و از آمریکا به عنوان دشمن اصلی و خبیت‌ترین خصم ایران نام برد.

او سپس گفت که باید استقامت کرد و صبر داشت. او در اینجا از مردم ایران با صفت “صبور” نام برد.

در مورد قوی شدن گفت که باید زاد و ولد را زیاد کرد، به بهداشت رسیدگی کرد، و در فضای مجازی نیز حضور قدرتمندی داشت.

خامنه‌ای در همین رابطه بر تولید تأکید کرد و گفت که رونق تولید که توصیه سال گذشته او بوده کافی نیست و اکنون تولید نیاز به جهش دارد. او گفت باید از تولید کنندگان پشتیبانی کرد و ساختارهای لازم را برای جهش تولید ایجاد نمود.

توطئه کرونا

خامنه‌ای که به توضیح جهان از طریق تئوری توطئه شهرت دارد، در پایان وعظ امروز خود به توضیح شیوع کرونا بر پایه این تئوری پرداخت.

او به پیشنهاد دولت آمریکا در مورد کمک دارویی به ایران برای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت که شما خودتان متهم هستید که این ویروس را درست کرده‌اید؛ ابتدا به این اتهام جواب دهید.

او سپس به تمسخر گفت که آمریکایی‌ها خودشان دچار کمبود دارو هستند و ممکن است بخواهند دارویی را به ایران بفرستند که بیماری کرونا را در ایران ماندگار کند.

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.