رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | میلاد احمدی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد


خبرگزاری هرانا – میلاد احمدی، زندانی سیاسی روز جمعه ۱ فروردین‌ماه از زندان ارومیه آزاد شد. این آزادی زودهنگام به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۹، میلاداحمدی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد.

میلاد احمدی پیشتر توسط دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۲سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

او تا زمان آزادی در بند ۳_۴ زندان ارومیه بسر می‌برد.

آزادی زودهنگام این زندانی به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. پیشتر رئیس قوه قضاییه طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر مناسبت فرا رسیدن عید نوروز با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، خواهان اعطای «عفو» به بخشی از زندانیان کشور، شده بود که این درخواست با موافقت آقای خامنه ای اجابت شد. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.

پیشتر نیز سردار عثمان بکر، رحمی تورگوت، سیروان محمودی وفا اسدی، محمد قنبردوست و سیامک اشرفی، شش زندانی سیاسی دیگر در زندان ارومیه با شامل این عفو شدن از زندان آزاد شده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.