رسانه خبری پیامِ ایرانی

درخواست مسئولین سابق بهداشت از روحانی: شهرها را قرنطینه کنید! | ایران | DWحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت اول روحانی با انتشار یادداشتی در اینستاگرام خود به نحوه مدیریت درباه ویروس کرونا انتقاد کرد. او در این یادداشت نوشت نگرانی، نظرات و پیشنهاداتش را از اواخر آذرماه ۹۸ به حسن روحانی و مسئولین وزارت بهداشت اعلام کرده ولی تلاش‌های او تاکنون ثمری نداشته است.

این مقام سابق دولت روحانی در بخش پایانی یادداشت خود آوره است: «امیدوارم مردم عزیز باور کنند که با شیوه‌های موجود، این میهمان خود خوانده به این زودی‌ها رفع مزاحمت نمی‌کند و هم چنان قربانی خواهد گرفت، پس لازم است توصیه‌های بهداشتی را بسیار بسیار جدی بگیرند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وزیر بهداشت دولت اول روحانی بدون توضیح درباره جزئیات نظرات و پیشنهادات خود گفته است که هدفی جز نصحیت محرمانه و بی سر وصدا ندارد.

نامه مدیران سابق بیمه سلامت به روحانی

درخواست​ها برای قرنطینه شدن شهرهای ایران و محدود شدن ترددهای درون و برون شهری از طرف مقامات سابق امور بهداشت بیشتر می​شود. در این راستا مدیران عامل سابق سازمان بیمه سلامت با نوشتن نامه​ای از حسن روحانی رئیس جمهوری درخواست کردند تا بیستم فروردین با محدودیت تردد در شهرها موافقت کند.

آنها در نامه‌ خود به رئیس جمهوری خواستند استراتژی محدودیت تردد درون و برون شهری به عنوان یک ضرورت در دستور کارستاد ملی قرار گیرد.

این مدیران عامل سابق بیمه سلامت در نامه خود تاکید کردند که شرایط همه​گیری ویروس کرونا ایجاب می‌کند تا برای محدودیت تردد درون شهری و برون شهری مردم تمهیدی عاجل اندیشیده شود.

مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت ایران از رئیس جمهور خواستند با اجرای قرنطینه درون و برون شهری به منظور محدودسازی تردد مردم (حداقل تا بیستم فروردین ماه) شیوع بیماری را کنترل کند.

آنها در نامه خود توضیح دادند که قرنطینه درون و برون شهری می‌تواند به کاهش خدمات غیر اورژانسی در مراکز درمانی کمک کند.

نویسندگان این نامه هشدار دادند که ادامه وضعیت کنونی موجب اختلال جدی در امر سلامت مردم خواهد شد و تبعات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

آنها همچنین استدلال کردند که برای یک دوره درمانی کامل باید فرد حداقل به مدت هشت روز در محیط بیمارستانی بستری شود و به این خاطر خدمات پیشگیری و مشارکت مردم در خود مراقبتی بسیار اثر بخش خواهد بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته نویسندگان نامه قرنطینه کردن شهرها می​تواند مراجعه به مراکز درمانی را با توجه به کم بودن امکانات مراقبت​های ویژه کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، نامه ارسالی به حسن روحانی توسط احمدخالق نژاد طبری، محمدرضا واعظ مهدوی، سید ابوالقاسم موسوی، محمدرضا شمس اردکانی، صادق رجایی، محمد سعید کارآموز، رحمت اله حافظی، محمد باقر هداوند، عبدالله عمادی و محمد جواد کبیر مدیران عامل سابق بیمه سلامت امضا شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.