رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی شیوع کرونا در ایران: مرگ ۱۶۸۵ نفر و ابتلای بیش از ۲۱ هزار نفر


در ایران حدود ۶۸ درصد درگذشتگان ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا افراد بالای ۶۰ سال بودندحق نشر عکس
Mizan

Image caption

در ایران حدود ۶۸ درصد درگذشتگان ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا افراد بالای ۶۰ سال بودند

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار دولتی مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد و بر اساس آن تا به امروز ۱۶۸۵ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جان باخته اند که ۱۲۹ نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر رسیده است.

به گفته آقای جهانپور، “بر اساس آخرین اطلاعات و گزارشات جمع‌آوری شده حدود ۶۸ درصد درگذشتگان ناشی از ابتلا به این بیماری از افراد مسن بالای ۶۰ سال بودند”.

او هشدار داده که “باید درباره سلامت افراد مسن‌تر مراقبت بیشتری انجام شود. بر همین اساس دید و بازدیدهای نوروزی از موارد خطرساز برای این عزیزان خواهد بود”.

بنابر بر آمار رسمی ایران تا کنون یک سوم از مبتلایان به این بیماری به طور کامل بهبود یافته‌اند. وزارت بهداشت می‌گوید ‌تعداد کل بهبودیافتگان ویروس کرونا در ایران نیز به ۷ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است.

سه استان ایران مبتلایان جدید ندارند

بنابر آمار جدید وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته، در سه استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و سمنان مورد جدیدی از ابتلا به کووید ۱۹ گزارش نشده است.

اما سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان یزد و تبدیل این استان به یکی از کانون‌های شیوع این بیماری هشدار داد.

یزد در ۲۴ ساعت گذشته، پس از تهران و اصفهان بالاترین میزان ابتلا را داشت. در حال حاضر ۷۲۵ نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بنابر بر آخرین آمارهای رسمی، در میان استان‌ها، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با ۵۵، ۶۸ و ۷۳ مورد ابتلا، از نظر تعداد کمترین میزان مبتلایان را دارند.

اما استان‌های تهران (۵۰۹۸ نفر)، اصفهان (۱۹۷۹ نفر) و مازندران (۱۷۰۰ نفر) بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا را دارند.

شماری از نمایندگان مجلس ایران انتقاد می‌کنند که آمار‌های وزارت بهداشت بسیار کمتر از آمار واقعی است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.