رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ترکیه؛ خروج افراد بالای ۶۵ سال از خانه ممنوع شد | جهان | DWوزارت کشور ترکیه با ارسال توییت از نیمه شب شنبه چهارم فروردین بدون ارائه توضیحات بیشتری خروج افراد ۶۵ سال از خانه را ممنوع کرد.

افراد سالمند به ویژه کسانی که سابقه بیماری مزمن دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند. ویروس کرونا در میان این گروه سنی به سهولت می​تواند به بیماری ریوی کووید ۱۹ تبدیل شود.

ترکیه ۸۳ میلیون جمعیت دارد. بنا به اعلام سازمان آمار ترکیه شمار افراد بالای ۶۵ سال در پنج سال گذشته در این کشور حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده و به هفت میلیون ۵۵۰ هزار نفر رسیده است. این افراد حدود نه درصد از کل جمعیت ترکیه را تشکیل می​دهند

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه هم در حساب توئیتر خود روز شنبه سوم فروردین اعلام کرد ۱۲ نفر دیگر در این کشور از بیماران کرونا فوت کردند که همه آنها افراد مسن بوده​اند. در مجموع تا روز شنبه سوم فروردین ۲۱ نفر در این کشور بر اثر ویروس کرونا جان باختند.

وزیر بهداشت ترکیه گفته است: «تمامی جان باختگان مسن بودند به همین دلیل باید به افراد مسن‌تر اخطار دهیم تا محدودیت خروج از خانه را رعایت کنند.»

به گفته وزیر بهداشت ترکیه روز شنبه سوم فروردین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۹۴۷ نفر رسیده است.

ترکیه برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا تدابیر زیادی اندیشیده است. علاوه بر بستن مغازهای غیر ضرورو  برگزاری نماز و مراسم​های دیگر در مساجد را ممنوع کرد. بسیاری از پروازهای خارجی از جمله به کشورهای اروپایی نیز متوقف شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.