رسانه خبری پیامِ ایرانی

۴۵ ضربه شلاق برای معلمی که یک کاریکاتور کشید<![CDATA[15 hours, 38 minutes

دادگاه کارکنان دولت تهران یک معلم را به دلیل کشیدن کاریکاتور به ۴۵ ضربه شلاق محکوم کرد. در حکم دادگاه آمده است که این معلم در یک کانال با نام «حرف حساب» به وزیر آموزش‌وپرورش و معاونش توهین کرده است.

به گزارش «رکنا»، در رای دادگاه صادره از «شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران» ضمن اشاره به اتهام «توهین به مقامات به سبب انجام وظیفه» آمده است: «موضوع شکایت آقایان "محسن حاجی‌میرزایی"، وزیر آموزش‌و‌پرورش، و "ترکمن الله‌یار"، معاون وزیر آموزش‌و‌پرورش، با نمایندگی حقوقی آقایان "سید جعفر سادات رسولی" و "امید رضاوند" تحت عنوان "حرف حساب"  اقدام به بیان مطلب و یا ترسیم کاریکاتور توهین‌آمیز نسبت به شکات نموده که تصاویری از آن در پرونده مضبوط است.»

در ادامه رای صادره برای آقای «رضا نهضت»، این معلم شاغل در تهران در خصوص کشیدن و انتشار کاریکاتور در کانال تلگرامی نوشته شده است: «از جمله آن در یک کاریکاتور پوشاندن پارچه شبیه به چادر بر سر آقای ترکمن الله‌یار و با بیان عبارتی تحت عنوان آقای وزیر! جان نیروهای ستادی و جان خودتان در خطر است، تو را به خدا بفهم! و یا مواردی مشابه از این نوع (که جهت اشاعه آن از تکرار در دادنامه اجتناب می‌گردد) از سوی متهم بیان گردیده است.»

این معلم ضمن رد اتهام انتسابی، اظهار داشت موسس این کانال تلگرامی است.

قاضی این پرونده دفاعیات این معلم را غیرموجه و غیرمستدل و بزه‌کاری این معلم را محرز و مسلم دانست. بر این اساس به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی این معلم به ۴۵ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد.

صدور این حکم با واکنش بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. «میلاد شیراوند»، روزنامه‌نگار، در صفحه ‌توییتر خود به نقل از آقای نهضت نوشته است: «او گفته که تجدیدنظرخواهی نمی‌کند و می‌خواهد حکم شلاقش اجرا شود.»

تعدادی از معلمان سراسر کشور نیز در حمایت از رضا نهضت در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که حاضر به تحمل ضربات شلاق صادره علیه این معلم هستند.

 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.