رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در یک روز جان ۴۰۰ نفر را در اسپانیا گرفت


Share

در اسپانیا ویروس کرونا (کووید ۱۹) طی ۲۴ ساعت جان ۴۰۰ نفر را گرفت. نخست وزیر از مردم خواست برای روزهای سخت‌تر خود را آماده کنند. دولت می‌خواهد مقررات ممنوعیت خروج از خانه را برای دو هفته دیگر تمدید کند.

در اسپانیا دولت می‌خواهد شرایط اضطراری را برای دو هفته دیگر تمدید کند.(عکس از OSCAR DEL POZO / AFP)

تنها در فاصله ۲۴ ساعت شمار کشته شدگان کرونا در اسپانیا ۳۰ درصد بیشتر شد و به هزار و ۷۲۰ نفر رسید. پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، شامگاه یک روز قبل (شنبه ۲۱ مارس) در یک برنامه زنده تلویزیونی از مردم خواسته بود که خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنند.

رسانه‌های اسپانیا یکشنبه ۲۲ مارس/ سوم فروردین گزارش کردند؛ دولت در نظر دارد شرایط فوق‌العاده را برای دو هفته دیگر تمدید کند. دولت اسپانیا پیش از این با اعلام شرایط اضطراری مقررات منع آمد و شد وضع کرده بود.

در اسپانیا تا به حال بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ مورد نتیجه مثبت آزمایش کرونا به ثبت رسیده است.

در آلمان نیز موسسه روبرت کوخ از افزایش افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بوده خبر داد. بر پایه این گزارش کرونا در آلمان ۱۸ هزار و ۶۰۰ تن را مبتلا و ۵۵ تن را کشته است. این موسسه گفته است که ممکن است آمار واقعی در پایان هفته بیشتر از آنچه که به ثبت رسیده، باشد.

دولت‌های محلی در آلمان هم از هفته گذشته مقررات محدود کننده‌ای به اجرا گذاشتند. در برخی ایالت‌ها فعالیت رستوران‌ها، کافه‌ها، تجمع‌های بیش از ۱۰ نفر ممنوع اعلام شده است. مدارس و مراکز آموزشی تا ۲۰ آوریل تعطیل است. برخی ایالت‌ها نیز مقررات سخت‌گیرانه‌تری همچون منع آمد و شد وضع کرده‌اند.

در آلمان هنوز وضعیت به مرحله بحرانی نرسیده و دولت در تلاش است با کاهش روابط اجتماعی مانع گسترش کرونا شود.

در یک خبر دیگر دولت ایالتی در  «سارلند» و «بدن وورتم برگ» هم در تماس‌های جداگانه با مقام‌های دولتی فرانسه برای پذیرش بیمارانی که به مراقبت ویژه و دستگاه کمک تنفس نیاز دارند، اعلام آمادگی کردند.

جمهوری چک تا شش ماه مرزهایش را می‌بندد

رئیس ستاد بحران کرونا چک اعلام کرد؛ پراگ در نظر دارد تا شش ماه آینده مرزهایش را بسته نگه دارد. کامیون‌های باری و شهروندان این کشور که در آلمان و اتریش شاغل هستند اجازه رفت و آمد خواهند داشت. شهروندان خارجی در چک هم می‌توانند از این کشور خارج شوند اما اجازه بازگشت نخواهند داشت.

براساس گزارش سایت «ورلد‌مترز» کرونا تا ظهر امروز ۳۱۸ هزار و ۲۲۸ تن در نقاط مختلف جهان را مبتلا و جان ۱۳ هزار و ۶۷۱ تن را گرفته است.

ایتالیا در حال حاضر بیشترین آمار مرگ به دلیل شیوع این بیماری را دارد و پس از آن چین، اسپانیا و ایران قرار دارند.


بیشتر بخوانید:

هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به جوانان: در برابر کرونا شکست ناپذیر نیستید

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.