رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آلمان؛ کمک‌های دولت به مردم | آلمان | DWآلمان درگیر فراگیری آلودگی به ویروس کرونا و تدابیر لازم در مقابله با آن است. هوبرتوس هایل، وزیر کار آلمان در این شرایط یک بسته کمکی بزرگ مهیا کرده است.

به گزارش آژانس خبری کاتولیک، در این بسته در درجه نخست تسهیلاتی برای اعطای کمک به کم‌درآمدترین اقشار جامعه در چارچوب طرح “هارتس چهار” در نظر گرفته شده است. برای مثال، برای اعطای این کمک‌ها شرط بررسی دارایی‌ها و بزرگی واحد مسکونی متقاضی از میان برداشته می‌شود.

وزیر کار آلمان به روزنامه “بیلد ام زونتاگ” گفته است، از اول آوریل شرط بررسی دارایی‌ متقاضیان “هارتس چهار” تا شش ماه برداشته خواهد شد و متقاضی می‌تواند همچنان در آپارتمان خود بماند. اعطای کمک‌ها سریع‌تر شده و مراحل اداری دست‌وپاگیر حذف می‌شود تا هیچ کس به دلیل نیاز شدید مالی آسیب نبیند.

هایل تأکید کرد: «ما مردم را تنها نمی‌گذاریم. دولت مراقب آن‌ها خواهد بود.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وزارت کار آلمان برآورد کرده که آمار متقاضیان کمک‌های اجتماعی در بحران کرونا تا یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر بیش‌تر شود. هزینه‌کرد دولت آلمان نیز ممکن است در طول شش‌ماه حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو افزایش یابد.

دولت آلمان کمک‌هزینه مختص کودکان را برای خانواده‌های صاحب فرزند در این مدت به میزان ۱۸۵ یورو افزایش خواهد داد. طبق مقررات جدید، برای دریافت این مبلغ دیگر درآمد سه ماه قبل والدین بررسی نمی‌شود و فقط درآمد ماه قبل بررسی خواهد شد.

طبق برآورد دولت آلمان، اهدای همین کمک اضافی می‌تواند هزینه‌های دولت را تا ۲۰۰ میلیون یورو بالا ببرد.

تدابیر و مقرراتی نیز تا پایان سال ۲۰۲۰ برای تسهیل به‌کارگیری بازنشسته‌ها در صورت نیاز در نظر گرفته شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کمک به مراکز درمانی

بعد از انتقادهای شدید مراکز درمانی، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه همراه با همکاران ایالتی خود برای حمایت از کادر درمانی در بحران کرونا تصمیم‌های جدیدی گرفت.

به گفته محافل دولتی در روز یکشنبه سوم فروردین (۲۲ مارس)، مراکز درمانی برای هر تختی که با تعویق درمان از بیماران دیگر دریغ می‌شود و به بیماران کرونایی تعلق می‌گیرد از دولت ۵۶۰ یورو در روز دریافت خواهند کرد. پیش‌تر این کمک ۴۱۰ تا ۵۴۰ یورو تعیین شده بود.

کلینیک‌ها نیز برای هر مرکز جدید مراقبت‌های ویژه مجهز به تجهیزات تنفسی، ۵۰هزار یورو به جای ۳۰هزار یورویی که سابق بر این تعیین شده بود دریافت خواهند کرد.

تا هشت هفته برای هر بیمار ۵۰ یوروی اضافی پرداخت خواهد شد. مراکز توانبخشی موظف شده‌اند، بیماران غیر کرونایی که مشکلات حاد دارند را بپذیرند. ضمنا مقادیر نامبرده باید مطابق با شرایط تغییر یابند.

طبق ارزیابی فعلی، بسته حمایتی برای مراکز درمانی، پزشکان و سایر پرسنل کادر درمانی ارزشی حدود سه میلیارد و ۳۰۰میلیون یورو خواهد داشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.