رسانه خبری پیامِ ایرانی

سیل در استان‌های جنوبی ایران؛ سه کشته و یک مفقود


سیل پل خروجی شهر کهنوج در استان کرمان را تخریب کردحق نشر عکس
Tasnim

Image caption

سیل پل خروجی شهر کهنوج در استان کرمان را تخریب کرد

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفته است سیلاب در استان های جنوبی سه کشته و سه مجروح و یک مفقود بر جا گذاشته است.

هرمزگان، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمان از جمله استان‌هایی هستند که در ۲۴ ساعت گذشته، بارش شدید باران در آنها گزارش شده است.

امروز هم سازمان هواشناسی در خصوص احتمال سیل و آبگرفتگی معابر در ۱۸ استان ایران هشدار داده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفته “دستور العمل مقابله با حوادث جوی که از سال گذشته تایید شده بود، پیرو اطلاعیه سازمان هواشناسی در سال ٩٩ به همه دانشگاه‌ها به خصوص در استان‌های درگیر ابلاغ شد”.

پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و مازندران با بارش‌ شدید باران مواجه‌ باشند.

سازمان فضایی ایران اخیرا نقشه ماهواره‌ای پیش بینی وقوع سیلاب را در ایران منتشر کرد. در این نقشه هشدار داده شده بود خراسان شمالی و رضوی، کرمان، گلستان، مازندران، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در بازه زمانی دوم تا پنجم فروردین ماه با خطر احتمالی وقوع سیلاب مواجه‌اند و “در صورت مدیریت مناسب دبی سدها، امکان رخداد شرایط بحرانی برای سکونت‌گاه‌های شهری و روستایی محتمل نیست”.

بهار ۱۳۹۸ هم با وقوع سیل در استان‌های شمالی، مرکزی و جنوبی ایران آغاز شد. جاری شدن سیلاب در ۲۵ استان، خسارات جانی و مالی فراوانی برجا گذاشت. واژگونی خودروها در نزدیکی دروازه قرآن شیراز و آوارگی ۳۰۰ تن از اهالی ۱۳ روستای استان خوزستان بخشی از این خسارات بود. سازمان پزشکی قانونی، شمار جانباختگان حوادث فروردین پارسال را ۵۷ تن اعلام کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور هم وقوع این سیل را سبب ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور عنوان کرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.