حسین میرشجاعیان، مشاور وزیر اقتصاد و «نماینده ایران در بانک جهانی» یکشنبه سوم فروردین در توییتر اعلام کرد ایران به نشست مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که سه روز پیش به صورت مجازی و با حضور وزرای اقتصادی کشورهای منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) برگزار شد، دعوت نشده است.
میرشجاعیان این خبر را در واکنش به توییت فرید بالحج، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی، اعلام کرد. فرید بالحج در توییتر نوشته بود: بانک جهانی و صندوق بین‌المللی به صورت مجازی وزیران اقتصاد کشورهای منا را به‌دور هم جمع کرده تا درباره راه‌حلی برای حمایت از مردم و اقتصاد در شرایط ناشی از شیوع کرونا گفتگو کنند. او در ادامه گفته بود: این دو نهاد به‌دنبال نشست مذکور قول داده‌اند از کشورهای منطقه منا حمایت کنند.
میرشجاعیان توییت بالحج را مورد خطاب قرار داده و نوشته است: ««ما از بانک جهانی و تیم منا تشکر و قدردانی می‌کنیم اما متأسفانه ایران به این اجلاس دعوت نشده است این در حالی است که این بیماری همه‌گیر و مسری نیازمند همکاری جهانی است و کشورهایی که درگیر این ویروس‌اند، نیازمند حمایت‌های جامع و مداوم بانک جهانی هستند».
دولت جمهوری اسلامی پیشتر از صندوق بین‌المللی پول در خواست کرده بود برای مقابله با کرونا به ایران پنج میلیارد دلار کمک کند. صندوق بین‌المللی پول اما تاکنون به درخواست ایران جوابی نداده است.