رسانه خبری پیامِ ایرانی

دو طرح ۵.۶ تریلیون دلاری دولت و کنگره آمریکا برای مقابله با ویروس کروناوزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید بسته حمایتی که دولت این کشور برای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا بر اقتصاد ایالات متحده در دست تهیه دارد نیازمند چهار تریلیون دلار نقدینگی است.

استیو منوچین روز یکشنبه سوم فروردین در گفت‌وگو با برنامه «فاکس‌نیوز یکشنبه» گفت: بر اساس یکی از بندهای این برنامه یک «بسته مهم برای اثرگذاری نیازمند چهار تریلیون دلار نقدینگی است تا بتوانیم از اقتصاد حمایت کنیم».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، چهار تریلیون دلار رقم بسیار هنگفتی محسوب می‌شود چرا که یک چهارم تولید ناخالص آمریکا است.

بسیاری از بخش‌های اقتصاد آمریکا تحت تاثیر شیوع ویروس کووید- ۱۹ قرار گرفته‌اند، از شرکت‌های هواپیمایی گرفته تا صنعت کشتی‌های جهانگردی. بخش هتلداری و سرگرمی نیز به خاطر لغو سفرها یا ماندن آمریکایی‌ها در خانه به دلیل نگرانی از ابتلا به کرونا دچار شوک شده‌اند.

بر اساس طرح دولت ایالات متحده، بسیاری از بخش‌ها تعطیل شده، مدارس بسته می‌شوند و میلیون‌ها نفر باید در خانه بمانند.

آقای منوچین ابراز امیدواری کرد که این طرح امروز جمع‌بندی شده و روز دوشنبه تصویب شود چون میلیون‌ها آمریکایی که از پیامدهای این ویروس در امان نبوده‌اند به پول نیاز دارند.

این برنامه به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌دهد که اگر به دلیل شیوع کرونا تعطیل شدند بتوانند به کارکنان‌شان حقوق پرداخت کنند. به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، نیمی از کارگران آمریکایی به نوعی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

آقای منوچین افزود: «این طرح به کسب‌وکارهای کوچک اجازه می‌دهد تا کارکنان‌شان را حفظ کنند و مطمئن باشند که وقتی اقتصاد راه افتاد آنها فعالیت‌شان را از سر گرفته و به کار خود ادامه می‌دهند».

او گفت بر اساس بسته حمایتی دولت فدرال، به هر فرد بالغ خانواده هزار دلار و به هر بچه نیز ۵۰۰ دلار پول نقد داده می‌شود.

وزیرخزانه‌داری آمریکا اظهار داشت خانواده‌های چهار نفره که دو بچه دارند سه هزار دلار کمک معیشتی دریافت می‌کنند.

آقای منوچین تصریح کرد که یکصد میلیارد دلار نیز به بیمارستان‌ها اختصاص داده می‌شود تا بتوانند از پس موج بیماران مبتلا به ویروس کرونا برآیند.

قانونگذاران آمریکایی نیز در حال کار روی یک بسته حمایتی دیگر هستند که قرار است شامگاه یکشنبه به وقت این کشور در سنای ایالات متحده درباره آن رای‌گیری شود.

رقم این بسته ۱.۶ تریلیون دلار اعلام شده و قرار است نقدی به کسب‌وکارها و کارگرانی که به خاطر ویروس کرونا خانه‌نشین می‌شوند پرداخت شود.

سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، شنبه شب گفته بود که این توافق «بسیار نزدیک» است. سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت، نیز گفته که توافق دو حزبی بزرگی در راه است.

آخرین آمار حاکی است که تاکنون بیش از ۲۷ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونای جدید مبتلا شده‌اند که ۳۸۹ نفر آنها جان باخته‌اند.

شیوع گسترده این ویروس باعث شده که فرمانداران چند ایالت مهم آمریکا مدارس و بسیاری از کسب‌وکارها را تعطیل کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.