رسانه خبری پیامِ ایرانی

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خود را قرنطینه کرد


آنگلا مرکلحق نشر عکس
Reuters

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پس از اینکه مشخص شد پزشکی که او را درمان کرده به کرونای ۲۰۱۹ مبتلا شده خود را قرنطینه کرد. این پزشک خانم مرکل را برای تزریق واکسن پنوموکوک (نوعی میکروب مولد عفونت تنفسی) ویزیت کرده بود.

در بیانیه دولت آلمان آمده که “خانم مرکل تصمیم گرفته خود را فوری در خانه قرنطینه کند. او در روزهای آینده مرتب تست خواهد شد و وظایف رسمی‌اش را از خانه انجام خواهد داد.”

اگر خانم مرکل نتواند به وظایفش ادامه دهد معاون صدر اعظم و وزیر دارایی الاف شولتز عهده‌دار دولت خواهد شد.

آقای شولتز هفته شدید به دلیل سرماخوردگی شدید خود را قرنطینه کرد اما بعد توئیت کرد که آزمایش کرونایش منفی بوده است.

هنوز روشن نیست خانم مرکل خود را کجا قرنطینه کرده، در اقامتگاه رسمی در بالای کاخ ریاست جمهوری که خانم مرکل بندرت از آن استفاده می‌کند یا در آپارتمان شخصی‌اش در نزدیکی موزه برلین.

خانم مرکل دیشب در فروشگاهی دیده شده بود. او مشغول خرید اقلامی مثل شراب و دستمال توالت بود.

حق نشر عکس
EPA

پیش از اعلام خبر قرنطینه خانم مرکل، او در یک کنفرانس خبری تدابیر جدید دولت برای مقابله به کرونا را اعلام کرده بود. در این کنفرانس خبری که زنده از تلویزیون پخش شد، نشانه بیماری در خانم مرکل دیده نمی‌شد.

حانم مرکل گفت قصد دارد در تمام ۱۶ ایالت آلمان سیاست واحدی را برای مقابله با کرونا در پیش بگیرد.

بر اساس مقررات جدید، اجتماع بیش از دو نفر در محل‌های عمومی بجز محل کار ممنوع شده است. کسانی که با هم در یک خانه زندگی می‌کنند از مقررات جدید مستثنی هستند. جمع شدن مردم در خانه‌های یکدیگر هم ممنوع شده است. مردم هنوز اجازه دارند برای خریذ غذا و دارو، رفتن به سر کار یا ورزشّ تنها، دو نفری یا خانوادگی بیرون بروند. پلیس با هر تخلفی از این مقررات برخورد می‌کند.

خانم مرکل در طول پانزده سال زمامداری از سلامت خوبی برخوردار بوده هر چند که در اوج گرمای تابستان ۲۰۱۹ چند بار بوضوح دچار لرزش شد، در این باره توضیح روشنی هیچوقت داده نشد.

بعد از آن خانم مرکل هنگام پذیرایی از مهمانان نظامی در خارج کاخ ریاست جمهوری ترجیح می‌داد روی صندلی بنشیند.

او در سال ۲۰۱۴ هم حین اسکی دچار شکستگی لگن شده بود.

آمار ابتلا به کرونا بسرعت در آلمان بسرعت رو به افزایش است هر چند موارد مرگ نسبتا پایین است.

شمار مبتلایان به گفته موسسه رابرت کخ، ۱۸۶۱۰ نفر است. در ۲۴ ساعت گذشته دو هزار مورد جدید شناسایی شده و تاکنون ۵۵ نفر جان باخته‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.