رسانه خبری پیامِ ایرانی

مقابله کشورهای عربی با کرونا؛ طرح اجرائی در عمان و مرگ و میرها در بحرین و تونسمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سلطان‌نشین عمان روز یکشنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۰، تدابیر جدیدی را برای مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد.

این تدابیر شامل کاهش شمار کارمندان در اماکن کار تا بیش از ۳۰٪، جلوگیری از تجمع در اماکن عمومی و انجام اقدامات مناسب علیه متخلفین، بستن کلیه صرافی‌ها و متوقف کردن چاپ روزنامه‌ها، مجلات و نشریات در انواع مختلف شده است.

پیش از این، وزارت بهداشت عمان اعلام کرد که ۳ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا، در شهروندان به علت تماس با خویشاوند نزدیک یا فرد بازگشتی از کشوری خلیجی، ثبت کرده است. بدین ترتیب شمار موارد ثبت شده در سلطان‌نشین عمان به ۵۵ مورد و موارد بهبود یافته به ۱۷ نفر رسید.

یک مورد مرگ در بحرین

از سوی دیگر، وزارت بهداشت بحرین امروز یکشنبه ۲۲ مارس، درگذشت یک شهروند ۵۱ ساله بحرینی را که مبتلا به بیماری‌های اساسی و وضعیت بهداشتی نامشخصی بود، اعلام کرد.این شخص از موارد مبتلا به کرونا بود که در یکی از مراکز قرنطینه، زیر نظر تیم متخصص پزشکی بعد از بازگشت از ایران به بحرین (در چهارچوب تخلیه شهروندان بحرینی از ایران)، در حال درمان بود.

وزارت بهداشت بحرین اظهار داشت: شرایط بهداشتی سایر موارد ابتلا، در حال حاضر، پایدار است، بجز ۳ مورد تحت مراقبت که همه آنها مطابق پروتکل‌های پزشکی و دستورالعمل‌های بین‌المللی مصوب، بر اساس توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی، تحت معالجه و مراقبت قرار می‌گیرند.

این در حالی است که تیم مدیریت بحران کرونا در پادشاهی بحرین، اعلام کرد از داوطلبانی که دارای تخصص پزشکی هستند، برای مشارکت در مواجهه با این بیماری همه‌گیر، دعوت به همکاری خواهد شد.

این تیم مدیریت بحران همچنین، با تأکید بر تخصیص ۴/۳ میلیارد دینار بحرینی به عنوان یک بسته اقتصادی برای مقابله با تاثیرات این بیماری پاندمیک، تصریح کرد: «همه لوازم و داروها در دسترس است و نیازی به ذخیره سازی دارو نیست.»

وزارت بهداشت بحرین، ساعاتی پیش اعلام کرد که ۲۴ مورد اضافی مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته و از مراکز قرنطینه و درمان خارج شده‌اند که مجموع موارد بهبود یافته در بحرین را به ۱۴۹ مورد رسانده است.

۱۲ مورد بهبودی در کویت

از سوی دیگر، وزارت بهداشت کویت، روز یکشنبه ۲۲ مارس، بهبودی ۱۲ مورد مبتلا به ویروس کرونا طی سه روز گذشته را اعلام کرد که با احتساب این موارد، شمار افراد بهبود یافته از کرونا در کویت به ۳۰ مورد رسید.

وزارت بهداشت کویت، در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود، با بیان اینکه مجموع موارد کرونائی در این کشور به ۱۸۸ مورد رسیده است، افزود که تصمیمات جسورانه بسیاری را برای متوقف کردن شیوع کرونا در کویت، اتخاذ خواهد کرد.

شیخ دکتر باسل الصباح، وزیر بهداشت کویت پیشتر اعلام کرده بود که ۳ مورد جدید از مبتلایان به کووید ۱۹ (یک شهروند مرد و یک زن کویتی) و نفر سوم، یک تبعه اسپانیائی مقیم کویت، بهبود یافتند که بدین ترتیب، شمار موارد بهبود یافته در این کشور به ۳۰ مورد رسید.

۶۲ مورد تازه در الجزایر

درهمین اثنا، وزارت بهداشت مراکش، روز یکشنبه ۲۲ مارس، فاش کرد که ۴ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا در این کشور، ثبت شده که مجموع موارد ابتلاء را به ۱۰۸ مورد افزایش داد.

وزارت بهداشت الجزایر امروز ۲۲ مارس، از شناسایی ۶۲ مورد تازه مبتلا به کروناویروس خبر داد که مجموع موارد مبتلا به کووید ۱۹ را به ۲۰۱ مورد می‌رساند.

این وزارتخانه اظهار داشت: ۱۱۰ مورد در منطقه بلیده در جنوب پایتخت به ثبت رسیده است.

وزیر بهداشت الجزایر پیشتر اعلام کرده بود که شمار موارد ابتلاء به کرونا ویروس، در کشور افزایش یافته و در بیش از ۱۷ ایالت الجزایر انتشار یافته و الجزایر به سومین مرحله شیوع ویروس وارد شده است.

اما در تونس، خبرنگار العربیه و الحدث گزارش داد که وزارت بهداشت این کشور، ۳ مورد مرگ تازه ناشی از کرونا را اعلام کرد.

گشتی‌ها در لبنان برای اعمال تدابیر پیشگیرانه

خبرگزاری ملی لبنان، به نقل از وزارت بهداشت این کشور، اعلام کرد که ۱۸ کرونائی جدید، شناسائی شده‌اند که شمار موارد ابتلاء به کووید ۱۹ را به ۲۴۸ نفر رساند.
خبرگزاری ملی لبنان به نقل از ژاندامری این کشور اعلام داشت که عملیات گشت زنی در سرتاسر لبنان، از صبح امروز ۲۲ مارس، برای اطمینان از تعهد شهروندان در پایبندی به تدابیر پیشگیرانه از کرونا، آغاز شده است. در همین راستا، بالگردهای ارتش از طریق بلندگوها از ساکنان منطقه بقاع خواستند تا در خانه های خود بمانند.

در سرزمین‌های فلسطین، ۶ مورد تازه ابتلاء، ثبت شده که بدین ترتیب، مجموع موارد ابتلاء به ۵۹ مورد رسید که ۱۷ مورد از این تعداد، بهبود یافته و ۴۲ مورد ابتلاء به کرونا وجود دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.