رسانه خبری پیامِ ایرانی

پارلمان فرانسه قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی را تصویب کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

پارلمان فرانسه یکشنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۰ پیش‌نویس قانون اعلام «وضعیت فوق‌العاده بهداشتی» به مدت دو ماه برای مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، شامگاه یکشنبه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند به ۷۲۴۰ نفر رسید.

بنا به همین گزارش، آمار فوتی‌ها در این کشور به ۶۴۷ تن رسیده که تعداد ۱۱۲ تن از آنها در ۲۴ ساعت گذشته فوت شده‌اند.

نمایندگان پارلمان فرانسه با بالا بردن دست‌ها به پیش‌نویس قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی در این کشور رای موافق دادند، این در حالی است که تعداد زیادی از آنها به دلایل سلامتی و بهداشتی از این رای‌گیری غایب بودند.

قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی در فرانسه پیش از تصویب توسط نمایندگان پارلمان فرانسه از سوی مجلس سنای این کشور نیز و با بالا بردن دست‌ها به تصویب رسیده بود.

طبق این قانون وضعیت فوق‌العاده بهداشتی که به زودی برقراری خواهد شد، محدودیت‌هایی را بر آزادی‌های عمومی و به مدت دو ماه از آغاز اجرای این قانون و انتشار آن در روزنامه رسمی کشور، اعمال خواهد کرد.

چنانچه اوضاع بهداشتی بهبود یابد می‌توان با صدور فرمانی به وضعیت فوق‌العاده بهداشتی پایان داد.

این قانون علاوه بر اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی به دولت فرانسه این اجازه را می‌دهد تا بنا بر دستورات مقتضی مجموعه‌ای از تدابیر را برای حمایت از شرکت‌ها اتخاذ کند.

همچنین امکان به تعویق انداختن دور دوم انتخابات شهرداری‌ها که دوره اول آن در ۱۵ مارس برگزار شده بود را فراهم می‌سازد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.