قتل یک شهروند مهرستانی توسط نیروهای امنیتی

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[11 hours, 23 minutes

استان‌وایر- یک شهروند بلوچ در شهرستان مهرستان استان سیستان و بلوچستان با تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شد.

کمپین فعالین بلوچ با انتشار این خبر نوشته که «ماموران اطلاعاتی در لباس شخصی» این شهروند را در مهرستان به قتل رسانده‌اند.

هویت این شهروند، «ٰمحمد خاکی زهی» عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع، ماموران اطلاعات به ظن حمل مواد مخدر به سمت خودروی محمد تیراندازی کردند که بر اثر آن خودرو این شهروند دچار حریق شد.

این منبع با بیان اینکه خودروی محمد خاکی زهی فاقد مواد مخدر بود و هیچ باری به همراه نداشت، افزوده: با تیراندازی ماموران اطلاعات خودرو این شهروند دچار حریق شد و محمد در داخل خودرو در آتش سوخت.

در روزهای گذشته تیراندازی بی ضابطه نیرو‌های انتظامی و امنیتی در استان‌های مرزی ایران باعث کشته و زخمی شدن چند شهروند شده است.

روز جمعه، ۲۵ مهر ۱۳۹۹، ماموران دریابانی سیریک در استان هرمزگان قایق دو شهروند بلوچ را به بهانه حمل سوخت مورد هدف تیراندازی قرار دادند.
در نتیجه این تیراندازی یکی از این شهروندان به نام «محمد رستم‌زاده» جان داد و شهروند دیگر نیز زخمی شد.
 
در روز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ نیز ماموران انتظامی کرمانشاه با تیراندازی به یک خودرو پژو، نوجوانی ۱۷ ساله به نام «اشکان عزیزی» را به قتل رسانده و سرنشین دیگر این خودرو را نیز به شدت زخمی کردند.
 
اگرچه نیروهای نظامی و امنیتی خشونت گسترده‌ای را علیه شهروندان اعمال می‌کنند اما شدت و دامنه این خشونت در استان‌های حاشیه ایران و محل زندگی اقلیت‌های قومی و مذهبی بیشتر است. 

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com📞

اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *